TRAFİK ÇİLESİNE ÇÖZÜM: İSTANBUL'U TERK EDİN!

Köprüde onarım çilesine çözüm... Hafta başında köprüdeki tadilat ile başlayan trafik çilesine çare arayan İstanbullular'a en çarpıcı öneri Karayolları Genel Müdürü'nden geldi, kenti terk etmelerini tavsiye etti.

Magazin

TRAFİK ÇİLESİNE ÇÖZÜM: İSTANBUL'U TERK EDİN! Karayolları Genel Müdürü Cahit Turhan, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde devam eden tadilatla ilgili gazetecilerin sorularını yanıtladı. Çalışmaların zorunlu olduğunu dile getiren Turhan'ın en ilginç sözleri bu sürede trafik çilesi çekmek istemeyen vatandaşlara yaptığı öneri oldu. Turhan, bu süreçten etkilenmek istemeyen İstanbullular'a kent dışına çıkmayı tavsiye etti.

"Üç aydan kısa sürede tamamlamaz mı?" eleştirilerine de yanıt veren Karayolları Genel Müdürü, "Çok da hızlı yapmak istemiyoruz. Çünkü tadilat yapılan şerit tabliyenin nem ve sudan etkilenmemesi gerekir. Uzun süre yağış altında kalırsa yapılan çalışma faydasız olur" diye konuştu.

Elden geçirilen çelik malzemelerde yapılan kumlama ve temizleme çalışmalarının zaman aldığını vurglayan Turhan, "Söktüğümüz malzemeleri hemen yerine koyamayız çünkü önce çeliğin pürüzlendirilmesi gerikiyor" dedi. Boğaziçi ve FatihSultan Mehmet Köprüsü'nün "dünyanın en iyi bakımı yapılan köprüleri" olduğunu öne süren Karayolları Genel Müdürü Turhan, çalışmalarının dört faz halinde süreceğini ve tadilatın ikişer şeritte yürütüleceğini bu süreçte de diğer 6 şeridin devamlı hizmette olacağını belirtti.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: