TRAFİK FELÇ! İŞTE SON DURUM!

Türkiye genelinde etkili olan kar yağışı, İstanbul'da da gecce boyunca devam etti. Ara sokaklar kar nedeniyle tamamen kapanırken, ulaşımda aksamalar yaşanıyor..

Magazin

TRAFİK FELÇ! İŞTE SON DURUM! İstanbul'un genelinde etkisini attırarak süren kar yağışı, hayatı olumsuz yönde etkiledi. Ana yollarda kar küreme çalışmalarının hemen ardından kuvvetli kar yağışı yeniden yolu kar tabakasının altında bıraktı. Belediye ekipleri yollarda sürekli olarak kar küreme ve tuzlama çalışması yaptı. Anayollarda büyük sorunlar yaşanmazken, bazı ara sokaklar ve yan yollarda araçlar ilerleyemedi. Köprülerde yaklaşık 25 santimetre uzunluğunda buz sarkıtları oluştu.


İDO'DAN SEFER İPTALLERİ
İstanbul Deniz Otobüsleri AŞ (İDO), Marmara Denizi'nde etkili olan poyraz nedeniyle bazı deniz otobüsü ve hızlı feribot seferlerini iptal etti. İDO'dan alınan bilgiye göre, saat 07.00'deki Yenikapı/Bandırma hızlı feribot seferi ile 07.30'daki Bandırma/Yenikapı-Bostancı deniz otobüsü seferleri iptal edildi. Bu arada, saat 09.30'daki Bursa-Yenikapı-Kadıköy deniz otobüsü seferi ile 18.30'daki Bandırma/Yenikapı hızlı feribot seferlerinin de hava muhalefeti nedeniyle yapılamayacağı bildirildi.

SABİHA GÖKÇEN HAVAALANI'NDA İPTALLER YAŞANDI
Yoğun kar yağışı İstanbul'da hava trafiğini de etkiledi. Sabiha Gökçen Havaalanı'nda dün saat 19.00'dan sonra bütün seferler iptal edildi. Saat 22.00'ye kadar hava muhalefeti sebebiyle iç ve dış seferler yapılamadı. Yolcular hava şartlarının normale dönmesini bekledi. Bu saatten sonra pist temizlenerek bazı seferler yapılabildi.
Seferleri iptal edilen yolcular duruma isyan etti. Kendilerine herhangi bir saat verilmediğini söyleyen yolcular, "Uçağımızın ne zaman kalkacağını bilmediğimiz için mağdur olduk. Önce pistin karla dolduğu, daha sonra da uçakların donduğu ve temizlenmesi gerektiği söylendi. Yaklaşık 700 yolcu havaalanında bekliyor" diye konuştu.

İSTANBUL'A KAR TATİLİ
İstanbul Valiliği, kamu kurum ve kuruluşlarında görevli idari izinli sayılan engelli personel ile hamilelerin bugün de izinlerinin devam etmesine karar verdi.

İstanbul Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, kentte devam eden kar yağışının akşam saatlerine kadar poyrazla birlikte yer yer kuvvetli devam edeceği, sıcaklığın mevsim normallerinin çok altında seyredeceği belirtildi.

Valilik, don ve buzlanmanın özellikle ara cadde ve sokaklarda araç trafiği ve yaya ulaşımında meydana getirebileceği olumsuz etkiler göz önüne alınarak, tedbir amacıyla dün bir gün süreyle idari izinli sayılan kamu kurum ve kuruluşlarında görevli özürlü personelle hamilelerin idari izinlerinin bugün de devamına karar verdi.

METEOROLOJİ'DEN KUVVETLİ KAR YAĞI UYARISI
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, kar yağışının, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusu, Rize, Artvin ve Hopa ile öğle saatlerine kadar, İstanbul, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Bursa ve Balıkesir'in Bandırma ilçesi, Zonguldak, Düzce, Bartın ve İnebolu çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden çığ tehlikesi, ulaşımda aksamalar gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerektiği kaydedildi.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan diğer bir açıklamada ise, karın yanında bazı bölgelerde kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına uyarısında bulunuldu. Rüzgarın; Marmara, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı (Erzurum, Erzincan, Ağrı, Kars,Tunceli, Malatya, Elazığ) ile Sivas, Kayseri , Adana, Kahramanmaraş, Osmaniye, Adıyaman, Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa çevrelerinde kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz), Güney ve Kıyı Ege, Batı Akdeniz ve Doğu Karadeniz'de kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde esmesinin beklendiği bildirildi. Açıklamada, vatandaşların bu nedenle yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olması gerektiği de ifade edildi.

KARI EĞLENCEYE ÇEVİRDİLER
Gecce saatlerinde kar yağışını eğlenceye dönüştürenler de oldu. Her yaştan vatandaş, gecce geç saatlere kadar sokakta kar topu oynadı. Bazıları ise yokuş aşağı olan sokaklarda altlarına naylon poşet ve leğenlerle kayarak doyasıya eğlendi. Beyaza bürünen sokaklarda ise kart postalara aratmayan görüntüler oluştu.

AA -DHA
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: