TRT sanatçısı Ali Gürlü yoğun bakımda!

Duyurduğu kötü haberler nedeniyle 'Sanat dünyasının felaket tellalı' olarak anılan Onur Akay, 71 yaşındaki TRT sanatçısı Ali Gürlü’nün Haydarpaşa Numune Hastanesi Koroner Yoğun Bakım Ünitesi’nde tedavi gördüğünü belirtti.

Yaşam

TRT sanatçısı Ali Gürlü yoğun bakımda! Türk Halk Müziği sanatçısı Ali Gürlü’nün durumunun ağır olduğu öğrenildi. Gürlü’nün kalp rahatsızlığı nedeniyle yoğun bakıma kaldırıldığını duyuran Onur Akay, usta sanatçı için sevenlerinden dua istedi.

Aynı zamanda TRT’de uzun yıllar sunuculuk yapan Ali Gürlü ile ilgili bir yazı kaleme alan Akay, "O, halk müziğinin usta sesi ve yılların sunucusu. Onu, TRT radyo ve televizyonlarından tanıyorsunuz. 'Çekemedim Akça Kızın Göçünü' isimli türkü ile tanıdığımız TRT Türk halk müziği sanatçısı Ali Gürlü, ciddi bir kalp rahatsızlığı nedeniyle maalesef yoğun bakıma kaldırıldı ve durumu çok ağır. Usta sanatçımız, sevenlerinden dua bekliyor. Haydarpaşa Numune Hastanesi Koroner Yoğun Bakım Ünitesi’nde yatan 71 yaşındaki sanatçımız için dualarınızı eksik etmeyin. Çok sayıda sevilen türküyü ilk yorumlayan Ali Gürlü, rahatsızlanmadan önce TRT Türkü’de 'Türkü Faslı' isimli bir program yapıyordu. Türkülerin naif sesine acil şifalar diliyorum” ifadelerini kullandı.

(Kaynak: posta.com.tr)
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: