Dev kadro basın karşısında!

Ferzan Özpetek'in yönettiği ve senaryosunu yazdığı başrollerinde Tuba Büyüküstün, Halit Ergenç, Nejat İşler ve Mehmet Günsür yer aldığı "İstanbul Kırmızısı" filminin basın toplantısı önceki gün Büyükada'da yapıldı.

Magazin

Dev kadro basın karşısında! Büyükada'da devam eden çekimlerde basın karşısına geçen gruptan yönetmen Ferzan Özpetek, "Çekimlere Büyükada'da devam ediyoruz. Benim ilk Türk filmim. Onun için çok heyecanlıyım. Bu film, birebir benim hayatım değil. Birebir 'İstanbul Kırmızısı' kitabı da değil. Romanın aynısını yapmak beni sıkardı. Nejat İşler benim rolümde. Yani bir yönetmeni oynuyor. O yönetmen ben miyim ben de tam bilmiyorum. Mehmet (Günsür) ve Tuba (Büyüküstün) benim hayatımdaki çok önemli iki insanı canlandırıyor. Halit (Ergenç) ise tamamen yeni bir karakteri oynuyor." dedi.


Filmin başrollerinden Tuba Büyüküstün ise Özpetek'i severek takip ettiğini ve onun filminde rol almaktan dolayı çok mutlu olduğunu dile getirdi.


Halit Ergenç de çok önemli bir rolü canlandırdığına vurgu yaparak "Benim için çok büyük bir tecrübe oldu. Çünkü Ferzan'ın dünyasına giriyorsunuz. Oyuncularla nasıl çalışıyor? Filmini nasıl yaratıyor? Herkesin bir çalışma şekli var. Ferzan'ın da kendine has bir tarzı var. Çalışırken yüzde 100 güvenebileceğiniz bir insan." açıklamasını yaptı.


Oynadığı diğer projelerde olduğu gibi kafası karışık bir rol canlandırdığı söyleyen Nejat İşler, izleyicinin çok farklı bir filmle karşılaşacağını anlattı.


Mehmet Günsür ise 20 yıl önce "Hamam" filminde Özpetek'le çalıştıklarını hatırlatarak, onunla tekrar çalışmanın kendisi için çok romantik bir şey olduğunu kaydetti.

İşte basın toplantısından kareler;
Fotoğraflar için tıklayınız...

Bunlarda ilginizi çekebilir: