TUĞBA EKİNCİ RÖPORTAJI..

Yeni albümünü çıkarmaya hazırlanan Tuğba Ekinci, Nazan Öncel'den aldığı 'Yanma Demezler Yanan Adama' adlı şarkıya çok güveniyor. Öncel destekli Ekinci, düşman çatlattı: En güzel şarkısını bana verdiğinden eminim. Ben yanındayken Tarkan bile aradı ama o, "Şu ara bir şey yok" dedi

Magazin

TUĞBA EKİNCİ RÖPORTAJI.. Önümüzdeki haftalarda yeni albümünü çıkartacak olan Tuğba Ekinci'ye çıkış şarkısını Nazan Öncel verdi. Dört yıl önce 'O Şimdi Asker' şarkısıyla tanınan Ekinci, Öncel'in prodüktörlüğünde yaptığı ilk albümü için çok heyecanlı. Öncel'in özgüvenini tazelemesiyle, "Müzik yoluna devam" kararı alan şarkıcı, bugün geldiği noktaya kendisi de hayret ediyor. Ekinci, "Yaşadıklarımı rüyamda görsem, anlatamazdım; anlatılacak bir rüya bile değil" diyor...

Nazan Öncel'den aldığınız 'Yanma Demezler Yanan Adama' adlı şarkıya henüz albümünüz piyasaya çıkmadan klip çektiniz. Çevrenizden nasıl tepkiler aldınız? Şarkı, çıkmadan önce çok merak ediliyordu. Çıktıktan sonra da herkes beğendi. Ben de çok severek okudum. Dokuz ay boyunca Nazan Öncel ile çalıştık. Ondan her şeyi öğrendim. Şarkılarla ilgili bir şekil ben de biliyordum. Kafamda müzikle ilgili doğrular var sanıyordum ancak hepsi yanlışmış. Şarkı söylemek bambaşka bir şeymiş. Nazan Öncel sayesinde şarkı söylemeyi öğrendim. Kendisi hiç bıkmadan, usanmadan benimle ilgilendi.

BANA DÜET SÜRPRİZİ YAPTI
Nazan Öncel ile nasıl tanıştınız? Nazan Öncel bir diva ve onunla tanışmayı çok istiyordum ama yanına "Ben bir şarkı almaya geldim" diye gidemiyorsunuz. Menajeri vasıtasıyla tanışmak için gittim. "Ben bu işte neler yapabilirim? Bende ne görüyorsunuz?" diye sordum. Herkesin albümümü çok beğeneceğini ve benim bu işi bırakmamam gerektiğini söyledi. Bunları duyunca ben de şarkıcılık tarafımın üzerine gittim. Bir gün Nazan Hanım bana, 'Yanma Demezler Yanan Adama' adlı şarkıyı gönderdi. Yani dokuz ayın sonunda bana çok büyük bir sürpriz yaptı. Albüm tamamlanmadan 10 gün önce kayıt gelmiş ama sürpriz olsun diye bana söylememişler. Erol Temizel şarkının aranjesini yapmış. Stüdyoda şarkıyı dinlerken bir baktım, Nazan Öncel'in sesi geliyor. Bir de düet yapmış meğer...

BU KIZIN BİZE İHTİYACI VAR
Şarkıda düet yapmayı siz istemediniz yani? Hayır, kendisi baştan karar vermiş sonra bana sürpriz yaparak kaydı göndermiş. "Nazan Öncel gibi bir sanatçıya düet yapacak mıyız acaba?" diye sorulmaz. O, kendi karar verir böyle şeylere.
Çalışma sürecinde Nazan Öncel hep yanınızda mıydı? Okuyup çalıştıktan sonra dinler diye düşünüyordum ama her zaman stüdyoya geldi. Herhalde ben bundan sonra hep Nazan Öncel şarkılarıyla çıkarım. Beni kabul ettiği için çok mutluyum. O da eşi Akşit Bey de, "Bu kızın bize ihtiyacı var diyebilecek kadar büyükler.."
Diğer şarkılarınızla bu şarkıyı karşılaştırınca ne düşünüyorsunuz? Zaten dört yıldır bu işi yapıyorum. Bütün şarkılarımda iddialıyım. Hepsinin bir anlamı var. 'O Şimdi Asker' çok büyük bir kitleye hitap etti. Sonra bir sağlık kampanyası içinde 'Kondom'u yaptım. Bu albümde bir kompozisyon oldu. Prodüktörlüğümü Nazan Öncel üstlendi. Ben laf olsun diye bir albüm yapmıyorum. Bu, gerçekten sanat değeri olan bir albüm. Albüm çok güzel oldu ve bundan gurur duyuyorum.

KİMSE HAVALARA GİRMESİN
Bu şarkıyı Özcan Deniz ve Gülşen gibi isimler de okumak istemiş. Ancak Nazan Öncel şarkıyı size vermiş... Evet, istediler ama ben aldım. Bundan sonra da bütün güzel şarkıları ben alacağım. (gülüyor) Birlikte çok oturup kalktık ama ona hiç 'şu şarkıyı da bu şarkıyı da dinleyeyim' tarzında hareketler yapmadığım için bu şarkıyı bana vermiş olabilir. En güzel şarkısını bana verdi. Buna eminim.
Öncel'den şarkı almak isteyenlere ne tavsiye edersiniz? Şarkı almak isteyenlere tavsiyem, 'Ben şarkı almaya geldim, assolistim, param çok' havalarında olmasınlar. Ortak bir nokta bulmaya çalışsınlar. Sanatçılar önce bu insanların menajerlerine ulaştıklarında amaçlarının sadece tanışmak olduğunu ifade etmeliler. Ondan sonra konu müzik olduğu için devamı kendiliğinden geliyor. Eğer kafasında bir şey varsa size söylüyor. Ama sizin duruşunuza ve kimliğinize uygun bir şarkı yoksa konusunu açmıyor. Ben yanındayken Nazan Hanım'ı birçok insan aradı. Tarkan bile aradı, Nazan Hanım, "Şu an bir şey yok Tarkancığım, çıkarsa haber veririm" dedi.

FARKLI BİR ÜSLUBU VAR
Bu sene bir tek sizi mi seçti? Yok, Nazan Hanım'ın yeni şarkıları var ama onu vermeyi kendi istemesi lazım. O kendi istediği zaman veriyor. Şu anda çok güzel şarkıları var, hepsini kıskanıyorum. Biri alacak mı diye de korkuyorum. Benim albümüm bittikten sonra bir şarkı yaptı. O çok güzel... 'Bunu inşallah kimse almaz da ben alırım' diyorum. Bana çok güzel öğütlerde de bulundu. Her zaman çok sabretmemiz gerektiğini, dinlenmeden asla bir fikir ve iş yapılamayacağını söyledi. İnsanın kendini dinlenmeye aldıktan sonra harekete geçmesi gerektiğini anlattı. Çok farklı bir üslubu var. Öyle bir kadından bunları dinlemek çok önemli... "Her şey zamanında olur" diyor. İnşallah beni hep sever ve her istediğimde onu görebilirim. Nazan Hanım'ın eşi Akşit Bey de çok yardımcı oldu. Umarım ileride benim de böyle bir hayat arkadaşım olur. Çok uyumlular. 'Bu kıza neler yapabiliriz' diye birlikte düşünüyorlar. Bu sektörde prodüktörlerden başka tanıdığım insan yoktu. Artık, "Sanatçı bir ailem oldu" diyebilirim.
Nazan Öncel şarkı verme konusunda seçici davranırken siz hem şarkısını okudunuz hem de düet yaptınız. Bu durum diğer şarkıcılar arasında kıskançlığa yol açar mı? Şarkı çıktığından beri herkes arayıp "Biz de istiyoruz" diyormış. Ama herkes alamıyor işte söyledim ya, benim yanımda arayanlara da "Yok" dedi.

Nazan Öncel ile yaptığınız bu işbirliği size prestijin dışında, müzikal anlamda neler kattı? Böyle bir insanla tanışmak, onun yanında olabilmek insanı farklı bir duyguya sokuyor. Çok büyük bir isim. Özellikle, 'Tarkan'la çalıştıktan sonra beni tercih etti. Nasıl ben' diye kendi kendime soruyorum ve sorduğum zaman da kafayı yiyecek gibi hissediyorum. O yüzden kimseye hiçbir şey demiyorum. Sürpriz çünkü... Güzel bir hediye oldu, kendisine çok teşekkür ederim.
Nazan Öncel şu günlerde bir yandan da kendi albümünü hazırlıyor değil mi? Nazan Hanım'ın bir single'ı çıkıyor. Bu yoğunluk içerisinde bana vakit ayırdı. Ama kendi gönlü öyle istedi. Benim albümümde tamamen prodüktörlük yaptı.

KLİP İÇİN ONAY VERDİ
Sahne ve imaj konusunda da ondan fikir aldınız mı? Nazan Hanım bu tarzımı hep beğeniyor ve doğal olmamı istiyor. Bir tek klipte ne giyeceğimi bana bıraktı. Klibimi Müfit Sanık çekti. Sonra Nazan Hanım'a gösterdim ve çok beğendi. Zaten Nazan Hanım onay vermeseydi o klip çöpe atılacaktı. O onay verdikten sonra yayınlanması için harekete geçtik.

Albüm dışında başka çalışmalarınız da olacak mı? Bundan sonra bir televizyon işi düşünüyorum. En başından beri istediğim televizyondu zaten... Televizyondan kazandığımı yine televizyona yatırmak, ekranlara güzel formatlar getirmek istiyorum. Yaptığım işlerin insanlara güven vermesini istiyorum. Nazan Öncel ile düet yapabilmeye kadar geldim. Dört yılda bu işi bu kadar iyi yapabildiğime göre benim için 'iyi bir televizyon figürü olabilir' demelerini de bekliyorum. Bugüne kadar bana gelen formatları hiç sevmedim. Ben, kendime ait bir iş yapmak istiyorum. Her gelen teklifi kabul etmenin doğru olmadığını düşünüyorum. Bu konuda çok iddialıyım. En iyi televizyon figürü ben olacağım.

BENİM İÇİN BİR RÜYAYDI
Dört yıl içinde geldiğiniz noktayı 'iyi' diye değerlendiriyorsunuz. Peki, bu kadar yol kat etmeyi bekliyor muydunuz? Bu, benim için rüyaydı. Hatta rüyamda görsem anlatmazdım bile... (gülüyor) Aslında, anlatılacak bir rüya bile değil.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: