Tuğba Özay'a çetecilikten hapis cezası!..

Tuğba Özay "çete" davasında suçlu bulundu, 1 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı

Magazin

Tuğba Özay'a çetecilikten hapis cezası!.. Selahattin GÜNDAY / İSTANBUL, (DHA) Çıkar amaçlı bir suç örgütüne yönelik düzenlenen “Rulet Operasyonu" kapsamında aralarında Tuğba Özay'ın da bulunduğu 51 sanığın yargılandığı davada karar çıktı.

Tuğba Özay’a müşteki sanık Abdulkadir Akın Büyükoğlu’na karşı tehdit suçunu işlediği sabit olduğu gerekçesiyle 2 yıl hapis cezası verildi. Özay’ın cezası, yargılama sürecindeki davranışları nedeniyle 1 yıl 8 aya indirildi. Mahkeme, Özay’ın sabıkasız olması, tekrar suç işlemeyeceği kanaatinin oluşması nedeniyle hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi. Özay, 5 yıl içinde kasıtlı bir suç işlemediği takdirde hakkındaki dava düşecek. Ancak suç işlemesi durumunda ise açıklanması geri bırakılan hüküm mahkemece açıklanacak.

ÖZAY’A ÖRGÜTTEN BERAAT KARARI

Özay hakkında haksız ekonomik çıkar sağlamak amacıyla kurulan silahlı suç örgütü içinde hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek suçundan ise beraat kararı verildi.

ÖZAY’IN ESKİ SEVGİLİSİNE 6 YIL 2 AY CEZA

Özay’ın eski sevgilisi sanık Akın Büyükoğlu da “silahla yaralama", “tehdit", “mala zarar verme" ve “Tuğba Özay'a yönelik hakaret" ve “Ruhsatsız silah bulundurmak" suçlarından 6 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı.

ÖZAY 5,5 AY TUTUKLU KALDI

Tuğba Özay dava kapsamında 5,5 ay tutuklu yargılandı. Özay, 24 Ocak 2008’de tahliye edildi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: