TUĞÇE DE 'DEĞİŞTİRMEDİM' DEDİ

TUĞÇE KAZAZ'IN ANNESİ, KIZININ HRİSTİYAN OLMADIĞINI

Magazin

TUĞÇE DE 'DEĞİŞTİRMEDİM' DEDİ Bir defile için İzmir'e gelen Tuğçe Kazaz'ın gergin ve endişeli hali herkesin dikkatini çekti

Podyumda yürürken keyifsiz, bir an önce bu iş bitsin der gibiydi. Bu garip hali meslektaşlarının da dikkatini çekmişti. Yunan Yorgos Seitaridis ile evlendikten sonra dinini değiştirip hristiyan olduğu söylentilerinin ardından "Türkiye'ye gelmeye korkuyorum" diyen Kazaz, gerçekten bu psikoloji ile mi podyuma çıkmıştı? Korumalarını artırdığı söylenen Kazaz tehdit mi alıyordu? Ünlü mankenin annesi Yegana Kazaz ile görüştüm.

-Tuğçe tehdit mi alıyor?

Kızım defile için kendi memleketine yani İzmir'e geldi. Özellikle burada öyle bir şey söz konusu bile değil. Ayrıca Tuğçe dinini değiştirmedi ki. Kızım eskiden bizim yanımızda neyse hala o şekilde. Aynı benim öğrettiğim duaları ediyor, hala orucunu tutuyor, benimle birlikte camilere gidiyor.

-Bunu kendisi açıkladı

Tuğçe öyle bir şey söylemedi. Bize "Evlenmem için böyle bir şey yapmam gerekiyordu, dinimi kesinlikle değiştirmedim" dedi. Sırf çıkan asılsız haberler yüzünden artık evimize magazinle ilgili hiçbir şey almıyoruz, magazin programı izlemiyoruz.

-Kızınızla ilgili korkularınız var mı?

Her anne kızıyla ilgili o dışarıya çıktığı zaman kaygılar taşır. Benim de öyle kaygılarım oluyor. Bunun dışında kızım zaten Allah'a emanet. Kimin başına ne zaman ne geleceği belli olmaz. Bu yüzden kızımı Allah korusun. Tuğçe 9 ay sonra ilk kez bir işe geldi ama hakkında hemen bir şeyler yazdılar. Kızım artık burada çalışmıyor bile. Hatır için işlere gidiyor. Daha çok bizi görmek için Türkiye'ye geliyor.

-Evliliğinin bitmek üzere olduğu konuşuluyor

Tam aksine evliliğinde çok mutlu, her şey gayet güzel gidiyor. Kızımın hiç sorunu yok. Allah sonuna kadar onların evliliklerini iyi etsin.

-Sizin bu evliliğe karşı değil miydiniz?

Tuğçe bizim için ayrı bir birey. Onun yaptığı evliliğe saygı duyuyorum. Biz nasıl severek evlendiysek o da bizim gibi severek evlendi. Her çocuk hata yapar. Bunu sadece Tuğçe için değil bütün çocuklar için söylüyorum. Her ne yaparsa yapsın Tuğçe bizim canımız, çocuğumuz. Her zaman ne olursa olsun Tuğçe'nin yanında biz varız.

VATAN


YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: