TÜLİN ÖZEN, 'ZOR BİR FİLMDİ'

Nurgül Yeşilçay ile birlikte Vicdan filminde başrolde oynayan Tülin Özen, filmdeki lezbiyenlik tartışmalarına değindi ve Songül karakterini canlandırırken zorlandığını söyledi

Magazin

TÜLİN ÖZEN, 'ZOR BİR FİLMDİ' Nurgül Yeşilçay ile birlikte Vicdan filminde başrolde oynayan Tülin Özen, filmdeki lezbiyenlik tartışmalarına değindi ve Songül karakterini canlandırırken zorlandığını söyledi.


Kanal D’de ekrana gelen Ömür Gedik’in sunduğu ’Cinemania’ programına Vicdan filminin başrol oyuncularından Murat Han ile Tülin Özen konuk oldu.

Filmde ’Songül’ karakterini canlandıran Tülin Özen, zorlandığını ifade etti. Özen, 'Zor bir karakter. Senaryoyu okuduktan sonra ’evet’ dememin nedeni de o... Okuduğum diğer senaryolar arasında en anlaşılmazıydı. ’Bunu niye yapıyor ki’ dediğim şeyde dolayısıyla oynamak daha enterasan geldi. Onu yaparken de tabii ki de bu kadar sert şeyler yaşamadım' diye konuştu.

Tülin Özen, Antalya Altınportakal’da filmdeki performansıyla ’En İyi Kadın Oyuncu’ ödülünü alan Nurgül Yeşilçay’ın canlandırdığı ’Aydanur’ ile kendisinin canlandırdığı Songül karakteri arasındaki lezbiyen ilişki tartışmalarına da değindi. Basında çıkan haberlere göndermede bulunan Tülin Özen, 'Aydanur’a resmen aşık. Bir tür lezbiyenlik ama cinselliğini bilmiyoruz. Ne derece, onu bilmiyorum ama bir aşk var. Ama o aşık olduğunu anladığı anı biliyorum. Dolayısıyla karakteri çözdüğümü hissettim' dedi.

Tülin Özen, filmde Aydanur ile Songül’ün Murat Han’ın canlandırdığı Mahmut karakterine karşı ittifak kurması açısından feminist yanının da olduğunu belirtti.


YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: