TÜRK İNSANI BENİ BENİMSEDİ

'Küçük Hırsız, Tepelerin Kızı' gibi filmlerin yanı sıra 'Hasta Siempre', 'Ya Soy Rebelde', 'Le Temps Des Fleurs' adlı şarkılarıyla milyonların gönlünü çalan Fransız aktris ve şarkıcı Nathalie Cardone, Türkiye'nin AB üyeliğine destek için İstanbul'a geliyor.

Magazin

TÜRK İNSANI BENİ BENİMSEDİ Hasan Yıldırım'ın davetlisi olarak Türkiye'ye gelecek olan Nathalie Cordone sevilen şarkılarını seslendirecek. 'Falan Filan' isimli albümü ile büyük beğeni toplayan ve müzik severler tarafından tam not alan, İbrahim Tatlıses gibi birçok sanatçının destekleyip sevdiği Hasan Yıldırım, Fransız şarkıcı ve aktris Nathalie Cardone'yi İstanbul'a davet etti. '2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul' projesi kapsamında sahneye çıkması için davet alan Fransız şarkıcı, teklifi hiç düşünmeden kabul etti ve muhteşem bir konser vermek için 'Evet' dedi. Türkiye'ye daha önce 2000 yılında 'Elite Model Look' yarışmasında jüri üyeliği yapmak için gelen Nathalie Cardone, 'Türkiye'yi unutmadım. Türk insanı beni kalpten benimsedi. Türkleri çok seviyorum' diyerek duygularını dile getirdi. 1967 yılında Fransa'nın Pau şehrinde dünyaya gelen Nathalie Cardone, 19 yaşındayken oyuncu olmak hayaliyle evinden ayrılmış Gerard Depardieu ve Catherine Deneuve ile film çevirmek için 400 aday arasından seçilince hayatı değişmişti. 'Küçük Hırsız' ve 'Tepelerin Kızı'ndaki performansıyla adından söz ettiren ünlü sanatçı maddi ve manevi iflasın eşiğinde iken 'Hasta Siempre' adlı şarkıyı yeniden düzenleyerek büyük bir çıkış yakalamıştı. Kendisini devrimci olarak nitelendiren Nathalie Cardone'nin davetini kırmayıp İstanbul'a gelmesinden dolayı çok heyecanlandığını belirten Hasan Yıldırım, 'Cardone teklifimizi büyük bir mutlulukla kabul etti. Bu konserle tüm Avrupa'ya Türkiye'nin AB'yi girmek için hazır olduğunun mesajı verilecek. Çok heyecanlı ve mutluyum. Bu girişimin kabul edilmesi çok büyük onur' dedi. Fransa'da 2009'un 'Türk Yılı' ilan edildiğini hatırlatan Devlet Bakanı Egemen Bağış ise, bu projeyi desteklediğini ve inandığını söyleyerek tüm imkanlarını seferber ettiğini açıkladı.

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: