Türk Modacıdan Oscar Ödül Töreninde Karaktere uygun tasarımlar

Starlara diktiği ve beğeni alan kıyafetlerle adından söz ettiren modacı Gülafer Ataş, kişinin elbiseyle bütünleşmesinin gerekli olduğunu belirtiyor.

Kadın

Türk Modacıdan Oscar Ödül Töreninde Karaktere uygun tasarımlar Ünlü tasarımcı Gülafer Ataş, modadaki öncü ve vizyoner yaklaşımıyla ülke sınırlarını çoktan aşan bir marka olmayı başardı. Karaktere uygun tasarımlara imza attığını ifade eden Ataş "Öncelikle kişinin nerede ve ne tarz bir davette elbisemizi giyeceğini bilmek çok önemli. Oscar ödüllerinde tercihler oldukça elegant oluyor. Tabii kişinin karakterine ve taleplerine uyan önerilerde bulunuyoruz. Birçok prova yapıyoruz sonrasında karşılıklı fikir alışverişiyle elbiseyi farklı bir noktaya taşıyıp finalize ediyoruz" dedi.

Tasarımda fark yaratan bir yorum yapmanın çok önemli olduğunu dile getiren ünlü modacı "Kullanılan materyal ve değerli aksesuarlar çitayı oldukça yükseltmekte. Haute Couture elbiselerde bizim tercihimiz kesinlikle el işi olması. Elbisenin tasarımı ve detayları kadar kişinin elbiseyle bütünleşmesi çok ama çok önemli" diye konuştu.

Anya Sarre ile çalışmasının detaylarını anlatan Gülafer Ataş "Kendisine 5 farklı özel el işi elbise hazırladık. Seçim sürecinde çok zorlandığını ifade etti. Sonunda güçlü, hareketli ve ışıltısı yüksek bir modelden yana tercihini yaptı" şeklinde konuştu.

Sektörde 28. yılında hala çok heyecanla işini yaptığını belirten Ataş şöyle konuştu: "Ekibimi de bu heyecanı taşıyan arkadaşlar ile yapılandırdım. En büyük destekçim kız kardeşim ve baş stilistimiz Saniye İpek Boyayan’dır. Nişantaşı showroom ve Atelier’de ki arkadaşlar genellikle çok yoğunlar ama bu tarz projelere hazırlandığımızda ekstra efor gösteriyorlar ve onların gözlerindeki heyecanı hissetmem beni daha da kamçılıyor".

Rodeo Drive’da yaptığı çekimden bahseden modacı sözlerini şunları söyledi "Los Angeles’a ülkemizden dostlar ile birlikte gittik. Başta sizin yanımızda olmanız ve kreatif bakış açınız benim için çok kıymetliydi. Başarılı blogger Duygu Genç, Selcan Atılgan ve Hollywood’un özel isimlerinden Daniela Junko ile şehrin en özel caddesinde harika bir çekim gerçekleştirdik. Ayrıca çekim dışında LA ‘de sinema sektöründe başarılı isimlerden, görüntü yönetmeni Kenan Kamal ile özel bir video hazırladık. Prodüksiyonumuzun en özel destekçilerinden biri de yine LA’de yaşayan Berfin Karakış’tır.

Yakın zamanda sürpriz projelere imza atacağının altını çizen Gülafer Ataş sözlerini şöyle sürdürdü: "Hedef olmandan yeni başlangıçlar olmuyor. Bu anlamda elbette hiç ara vermeden devam edeceğiz. Bir tüyo vermem gerekirse "Los Angeles’ ta haziran ayı içerisinde bir defile yapmayı planlıyoruz ayrıca Four Seasons Sultanahmet Hotel’de özel bir proje yapmak üzere çalışmalara başladık".dedi.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: