Türk oyuncuların IMDb yükselişi!

IMDb Starmetre sonuçları açıklandı. Buna göre 50 haftadır ilk defa 10 Türk oyuncu IMDb Starmetre listesinde ilk 10 bin isim arasında yer aldı.

Dizi Galeri

Türk oyuncuların IMDb yükselişi! Türkiye’de sadece, Socipol’ün kaydını tuttuğu IMDB Starmetre verileri her hafta güncelleniyor. Dünya üzerinde 11 milyondan fazla televizyon ve sinema oyuncusunun yer aldığı veri tabanında ilk 10 bin ismin içinde yer almak büyük prestij göstergesi olarak görülüyor. Bu hafta İlk 10.000 isim arasında yer alan isimler ise şu sırasıyla açıklandı: Kıvanç Tatlıtuğ, Belçim Bilgin, Çağatay Ulusoy, Haluk Bilginer, Cansu Dere, Farah Zeynep Abdullah, Nuri Bilge Ceylan, Elçin Sangu, ALmila Bağrıaçık ve Ayça Ayşin Turan.

Imdb Starmetre bu hafta açıklanan verilerine göre, uzun bir aradan sonra Türk isimlerden listede ilk kez kadın oyuncu sayısı erkek oyuncu sayısını geçti. Bu haftanın asıl sürprizi ise ilk Türk Netflix dizisi olan The Protector’da Çağatay Ulusoy’un rol arkadaşı olan Ayça Ayşin Turan’ın ilk 10 bin isim arasına girmesi oldu. Bu sıralama, Turan’ın kariyerindeki en iyi sıralama oldu.

Geçtiğimiz hafta yayınlanan Çarpışma dizisinin baş rol oyuncularından Kıvanç Tatlıtuğ ve Elçin Sangu ilk 10 bin isim arasında yer alırken, Onur Saylak ve Alperen Duymaz da Türk oyuncular içinde ilk 50 isim arasına girdiler. Türk oyuncular arasında ilk 50 isim arasında en çok oyuncuyu barındıran Çukur dizisi listeye 7 oyuncusunu soktu. Başrol oyuncusu Aras Bulut İynemli listede 13. İrem Altuğ 19. ve Dilan Çiçek Deniz de 26. oldu.

Hazal Kaya, Kıvanç Tatlıtuğ'u geçti!

Hazal Kaya, Kıvanç Tatlıtuğ'u geçti!Farah Zeynep Abdullah, İlk 500'e girmeyi başardı!

Farah Zeynep Abdullah, İlk 500'e girmeyi başardı!Tuba Büyüküstün rekor kırdı!

Tuba Büyüküstün rekor kırdı!Fahriye Evcen zirvede!

Fahriye Evcen zirvede!

Bunlarda ilginizi çekebilir: