TÜRK ZENNE ALMANYA'DA OLAY YARATTI

Almanya'nın başkenti Berlin’de 1982 yılında dünyaya gelen ve dansözlük yapan Zadiel Şaşmaz'a medya ilgi gösterdi.

Magazin

TÜRK ZENNE ALMANYA'DA OLAY YARATTI Haftalık haber dergisi Der Spiegel'in geçen ay sayfalarında yer verdiği Şaşmaz, bu kez 1’inci Devlet Kanalı ARD'de geniş haber olarak ekrana geldi. Kendisini ‘Almanyada 1 Numara! Dünyada en ünlü Erkek Dansör’ olarak nitelendiren Zadiel Şaşmaz ile yapılan röportaj, oryantal kursu, sahne hazırlığı görüntülerle yayınlandı. Osmanlı İmparatorluğu’ndan günümüze kalan geleneksel sahne figürlerinden zenneliğin en başarılı temsilcilerinden biri olarak gösterilen dansör Zadiel Şaşmaz, çocukluğundan itibaren oryantal sanatına ilgi gösterdiğini, darbuka ritmine göre figürleri ile çevresindekilerin dikkatini çektiğini söyledi. Oryantal dans kursu açan, Berlin’de gece sahneye çıkan, ‘1001 gece masallarını’ canlandıran Zadiel Şaşmaz, dans grubu da oluşturdu.

Japonya, Amerika, İtalya gibi ülkelerde de sahneye çıkan Şaşmaz, “Seyircilerime güzel ve muhteşem bir şov sunmak istiyorum. Beni seyredenlerin hayranlık, sevinçle veya şaşkınlıkla güzel vakit geçirmelerini arzu ederim” dedi. Zadiel Şaşmaz'ın, Roman havaları eşliğindeki danslarının Türkler’in yanı sıra Almanlar’ın da ilgisini çektiği belirtildi. İstanbul-İhsan DÖRTKARDEŞ/(DHA)

fotoğraflar için tıklayınız
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: