“TÜRKAN” DİZİSİ YAKINDA BAŞLIYOR!...

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ve Cüzzamla Savaş Derneği'nin kurucusu, Türkiye'de sağlık ve toplumsal alanlarda sayısız başarılara imzasını atmış, önemli çalışmalara öncülük etmiş, eğitim gönüllüsü merhum Prof. Dr. Türkan Saylan’ın hayatının anlatıldığı “TÜRKAN” dizisi yakında başlıyor.

Magazin

“TÜRKAN” DİZİSİ YAKINDA BAŞLIYOR!... Ayşe Kulin'in “Tek ve Tek Başına Türkan” adlı kitabından televizyona uyarlanan dizide Türkan Saylan'ın toplumda bilinen yönlerinin dışındaki dünyası anlatılacak… 1960'lı yıllarda tıp fakültesinde henüz bir öğrenciyken hayatı boyunca peşini hiç bırakmayacağı idealleriyle karşılaşan Türkan'ın üniversite yaşamı, arkadaşlık ilişkileri ve aile yaşantısından kesitlerle cüzzam hastalığına karşı verdiği amansız mücadele anlatılacak. Bir doktor, bir anne, bir idealist, bir bilim insanı, bir yardımsever olarak Türkan'ın yaşadığı olaylar, hayal kırıklıkları, azmi ve inandığı değerler Türkan dizisinde



Türkan, Bayramdan sonra Kanal D ekranlarına gelecek...


Video yüklenemedi...

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: