'TÜRKAN' ROLÜNÜ PINAR ÖĞÜN KAPTI

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ve Cüzzamla Savaş Derneği’nin kurucusu Prof. Dr. Türkan Saylan’ın hayatının anlatıldığı “Türkan” dizisi önümüzdeki ay başlıyor.

Magazin

'TÜRKAN' ROLÜNÜ PINAR ÖĞÜN KAPTI Çekimlerine başlandı
Türkiye'de pek çok önemli sosyal sorumluluk projesine ve çalışmaya öncülük eden eğitim gönüllüsü Prof. Dr. Türkan Saylan'ın hayatını konu alan “Türkan”ın çekimlerine başlandı. Ayşe Kulin'in “Tek ve Tek Başına Türkan” adlı kitabından televizyona uyarlanan, senaryosunu Oya Yüce'nin yazdığı dizinin yönetmenliğini Türkan Derya üstlendi.

Türkan rolü Pınar'ın
Başrolleri Pınar Öğün, Damla Sönmez, Saygın Soysal ve Nesrin Kazankaya'nın paylaştığı, müzikleri Orient Expressions tarafından hazırlanan dizide, Türkan Saylan'ın hayatının bilinmeyen yönleri anlatılacak; üniversite yaşamı, arkadaşlık ilişkileri, aile yaşantısı ve cüzzam hastalığına karşı verdiği mücadele ekrana taşınacak. “Türkan”ın ilk bölümü bayramdan sonra yayınlanacak.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: