TÜRKAN ŞORAY ELLERİNİN TİTREME NEDENİNİ AÇIKLADI!

Türkan Şoray herkesin merak ettiği sorunun yanıtını Konya’da verdi.

Magazin

TÜRKAN ŞORAY ELLERİNİN TİTREME NEDENİNİ AÇIKLADI! Türkan Şoray Konya Selçuk Üniversitesi tarafından bu yıl 11'incisi düzenlenen 'Kısa-ca Uluslar Arası Öğrenci Filmleri Festivali'ne “ONUR Konuğu” olarak katıldı. Festival süresince Selçuk Üniversitesi öğrencilerinin yoğun sevgisi ve ilgisi ve “Türkan Şoray sen bizim her şeyimizsin” sloganlarıyla karşılaşan Şoray mutluluk gözyaşlarına da hakim olamadı.

Protokol konuşmalarının ardından; iletişim öğrencilerinin özel olarak hazırladıkları “Selvi Boylum Al Yazmalım”ın karikatürize edildiği kısa filmi izleyen ve bu filmin oyuncularını kırmızı kamyonetle sahnede gören Şoray kürsüye çıktığında heyecanını gizleyemedi.Yaklaşık üç bin kişilik salonu tıklım tıklım dolduran öğrencilerin alkış tufanı ve “seni seviyoruz” çığlıkları ile konuşmasını tamamlayan Türkan Şoray “Beni ne kadar mutlu ettiğinizi anlatmaya sözcüklerim yetmiyor. Kalbim sevginizden dolup taşıyor, o kadar müthiş bir sevgi alışverişi ki bu ömrüm boyunca unutamayacağım” dedi.

Heyecandan dili damağı kuruyan, ancak eli çok titrediği için suyunu içmekte güçlük çeken Şoray; “Yıllardır ellerim titriyor. Bunun için defalarca doktora gittim. Ancak tüm doktorlar bunun heyecan ve duygusallıktan kaynaklandığını, fiziksel bir problem olmadığını söylediler. Şu anda bu sevgi, bu gençlik, içinde bulunduğum şu an yüzünden inanın şu anda sadece ellerim değil, kalbim ve bedenim de yaprak gibi titriyor. Bana unutulmaz bir gün yaşattınız ” dedi.Türkan Şoray sinema gibi büyüleyici bir meslek sayesinde sevenlerinin gönlünde olduğunu bu yüzden sinemaya minnettar olduğunu belirtti.

Şoray, program sonunda; Vadullah Taş tarafından hazırlanan filmlerin afişlerinin bulunduğu sergisinin açılışını yaptı. Türkan Şoray'ın hayranlarıyla fotoğraf çektirmesi üzerine zaman zaman izdiham yaşandı. Şoray'a ulaşmak isteyen öğrenciler uzun süre konferans salonunun önünde bekledi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: