TÜRKAN ŞORAY'IN HANGİ FİLMLERİ DİZİ OLUYOR?

Üç farklı yapım şirketi Türkan Şoray’ın beyazperdede fenomen haline gelmiş üç filmini televizyon dizisi haline getirmeye hazırlanıyor...

Magazin

TÜRKAN ŞORAY'IN HANGİ FİLMLERİ DİZİ OLUYOR? ‘Vesikalı Yarim’, ‘Dila Hanım’ ve ‘Bodrum Hâkimi’nin teliflerini alan yapımcılar bir yandan senaryo yazdırıyor diğer yandan oyuncu arıyor TÜRK Sineması’nın ‘Sultanı’ Türkan Şoray, başrolde yer aldığı 200 filmle bu alanda bir dünya rekoruna sahip. Oyunculuğunun yanı sıra 4 filmin yönetmenliğini yapan, 2 filmin ise senaryosunu yazan Şoray’ın sinemadaki bereketi önümüzdeki sezon televizyon ekranlarına yansıyacak. Limon Yapım, Gold Yapım veMED Yapım, önümüzdeki sezon Türkan Şoray’ın beyazperdede fenomen haline gelen üç filmini dizi olarak ekranlara taşıyacak. Şoray’ın bir diğer filmi ‘Selvi BoylumAl Yazmalım’ ise Ay Yapımtarafından çekilerek Özge Özpirinççi ile Seçkin Özdemir’in başrollerinde yayınlanmaya devamediyor.

HEPSİ İDDİALI PROJELER
Limon Yapım; 1968 yapımı, Ömer Lütfi Akad’ın yönettiği, Türkan Şoray ile İzzet Günay’ın başrolerini paylaştığı, Sefa Önal’ın Sait Faik Abasıyanık’ın ‘Menekşeli Vadi’ adlı hikâyesinden uyarlığı ‘Vesikalı Yarim’in senaryo yazımına başladı. Günümüzde geçecek, pavyon şarkıcısı Sabiha ilemanav Halil’in aşkları için Hayri Aslan oyuncu seçmelerine önümüzdeki günlerde başlayacak. Gold Yapımda 1977 yapımı, Orhan Aksoy’un yönettiği yine Sefa Önal’a ait ‘Dila Hanım’ın senaryosunu tamamlandı. Faruk Turgut, kocasını öldüren Rıza Karadağlı ile ondan intikamalmaya yemin eden Dila Hanımarasındaki aşkın hikâyesi için oyuncu aramaya devamediyor.MED Yapım ise 1976 yapımı, Türkan Şoray’ın aynı zamanda yönetmen koltuğuna oturduğu ve yine bir Sefa Önal hikâyesi olan ‘BodrumHâkimi’ni çekecek. HâkimNevin ile ağa Ömer Bey arasındaki aşk günümüzde geçecek. Fatih Aksoy, ‘BodrumHâkimi’nin senaryosunu yazdırmaya başlayıp oyuncu arayışına girdi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: