Turkish Airlines Ladies Open – Garanti Masters Pro-Am turnuvası

Dünyanın dört bir yanında düzenlenen Avrupa Bayanlar Golf Turnuvası’nın (Ladies European Tour, LET) Türkiye ayağında, Turkish Airlines Ladies Open öncesi amatör ve profesyonel oyunculardan oluşan takımların yarıştığı Turkish Airlines Ladies Open Garanti Masters Pro Am turnuvası dün Antalya Belek'te gerçekleşti.

Diğer Haberler

Turkish Airlines Ladies Open – Garanti Masters Pro-Am turnuvası 2008 yılından beri Mineks International’ın organizatörlüğünde National Golf Kulübü’nde gerçekleşen Avrupa Bayanlar Golf Turnuvası’nın Türkiye ayağı öncesinde 1 profesyonel ve 3 amatör oyuncudan oluşan takımların yarıştığı Turkish Airlines Ladies Open – Garanti Masters Pro-Am turnuvası 8 Mayıs Çarşamba günü gerçekleşti.


Beyhan Benardete, Serra Tokar, Kaya Çilingiroğu, Feraye Çilingiroğlu, Kıvanç Oktay, Uğur Ekşioğlu ve Ahmet Ağaoğlu gibi iş ve cemiyet dünyasının yakından tanıdığı isimlerden oluşan 36 takımın mücadelesi oldukça çekişmeli geçti.


Turkish Airlines Ladies Open Garanti Masters Pro Am’de oynayan profesyonel bayan golfcüler arasında Laura Davies, Melissa Reid, Christel Boeljon, Carlota Ciganda ve Carin Koch gibi başarılı isimler vardı. Profesyonel oyuncular Turkish Airlines Ladies Open sponsorlarından Calista Luxury Resort´ta konakladılar.


Henni Zuel’in liderlik ettiği Jan Johansson, Marc Cordier, Furkan Koca’dan oluşan takım 2013 Turkish Airlines Ladies Open Garanti Masters Pro-Am’in kazananı oldu. Sharmila Nicolett’in başı çektiği Sabri Yiğit, Ali Özdoğan, Serhat Güzel’in yarıştığı takım ikinci olurken; National Golf Klubü juniorlarından Sezgi Kılıç, Nergiz Kök ve Aslıhan Kaplan’lı Sophie Sandolo’nun ekibi üçüncü oldu.


Turkish Airlines Ladies Open Garanti Masters Pro-Am’de yarışan Mineks International ve National Golf Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Bülent Göktuna, “Her sene düzenlediğimiz Pro-Am Turnuvası’nı geçen yıllarda da olduğu gibi Garanti Masters ile birlikte düzenledik. Profesyonel ve amatör oyuncuları bir araya getirdiğimiz ve son derece keyifli geçen turnuvada, Garanti Masters’a golf sporuna verdiği destekten ötürü teşekkür ediyor, önümüzdeki yıllarda da bu işbirliğinin güçlenerek devamını diliyoruz.”dedi.


National Golf Kulübü Juniorları Anlamlı Destek

Turkish Airlines Ladies Open Garanti Masters Pro-Am turnuvası sonunda gerçekleştirilen ödül töreninde National Golf Kulübü Juniorları için Carly Booth, Carlota Ciganda, Melissa Reid, Carin Koch imzali şapka, eldiven ve fotoğraf gibi hatıralar açık artırma ile satışa çıkarıldı. Dubai’den katılan işadamı Maroun Semaan 5000 Euro ile açık artırmayı kazandı. Laura Davies imzalı şapka eldiven ve fotoğraf setiyse 5500 Euro’ya ismi açıklanmayan kişi tarafından alındı.

Avrupa’nın en prestijli turnuvalarından biri olarak kabul edilen Avrupa Bayanlar Golf (LET) Turnuvası 8-12 Mayıs tarihleri arasında Türkiye’de gerçekleştikten sonra Hollanda, İspanya, Slovakya, İsveç, ABD, Çin, Hindistan, BAE, İskoçya ve Fransa gibi ülkelerde devam edecek.

Bunlarda ilginizi çekebilir: