TÜRKİYE 3G'YE GEÇTİ..

Cep telefonundan hızlı ve zengin içerikli veri akışına ve görüntülü konuşmaya imkan sağlayan Üçüncü Nesil Mobil İletişim Sistemleri (3G) hizmete başladı.

Magazin

TÜRKİYE 3G'YE GEÇTİ.. GSM'de ikinci nesilin (2G) bir üst teknolojisi olan görüntülü konuşma ve cepten hızlı internet gibi avantajlar getiren 3G teknolojisi hizmete girdi.

3G teknolojisi, günlük hayatta eğlence, hız ve kolaylık getirecek. 3G uyumlu cep telefonları bu teknolojiyi kullanabilecek.

Geçen yıl aralık ayında ihalesi yapılan ve teknik adı "IMT-2000/UMTS" olan 3G hizmet ve altyapılarına ilişkin A tipi lisansı alan Turkcell, B tipi lisansı alan Vodafone ve C tipi lisansı alan Avea 3G hizmeti sunmaya başladı.

3G ile şu anki internet bağlantı hızının 10 katı hızda erişim mümkün olacak. Uygulamaya göre, 3G için abonelik başvurusunda bulunulması gerekiyor.

Mevcut aboneler, herhangi bir abonelik ücreti veya vergi ödemeden 3G'ye anında geçiş yapabilecek. Abonelerin, 3G şebekesindeki tüm servislerden yararlanabilmesi için çift kameralı 3G destekli cep telefonuna sahip olması gerekiyor. Kullanıcılar, yurtiçinde ve yurtdışında, 3G dolaşım anlaşması yapmış tüm operatörlerin şebekelerinde 3G hizmetlerinden yararlanabilecek.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: