TÜRKİYE BİZE DESTEK OLSUN

Mahsun Kırmızıgül, senaryosunu yazdığı, yönettiği ve başrolde yer aldığı “Güneşi Gördüm” filminin Oscar aday adaylığı için konuştu. Herkesi destek olmaya çağıran Kırmızıgül, “Eleştiriler elbette olacak, anlayabiliyorum. Şimdi herkesin bize katkısını bekliyoruz” dedi.

Magazin

TÜRKİYE BİZE DESTEK OLSUN Mahsun Kırmızıgül, yönetmenliğini üstlendiği “Güneşi Gördüm” filminin Oscar yarışında Türkiye’yi temsil edecek olmasına çok sevindiğini söyledi. Kırmızıgül, “Aday adaylığımızı önceki akşam aldım. Bu haber beni ve filme emeği geçen herkesi çok mutlu etti. Oyuncu arkadaşlarımızla yaptığım telefon görüşmelerinde çok duygulandık. Filmi izleyen milyonlara ayrıca teşekkür etmek isterim. Oscar’a aday olmak güzel ama yapılacak çok iş var. Elbette filmime güveniyorum. Ama filme güvenmek yetmiyor. Lobi faaliyetleri de yapmamız lazım. Bir kere bizim dağıtımımızı üstlenen Pinema Film’in sahibi Pamir Demirtaş’ın bağlantıları da sağlam. Biliyorsunuz Francis Ford Coppola ve Oliver Stone’u Türkiye’ye getirmişti. Amerika’daki işleyişi de biliyor. Sadece Pamir değil bu konuda herkesin katkısını bekliyoruz. Çünkü ‘Güneşi Gördüm’, hepimizin, Türkiye’nin hikayesi” dedi.

1 oyla kazandı

Türkiye’yi Oscar’da temsil edecek filmin seçimi için yapılan oylama büyük bir çekişmeye sahne oldu. 13 kişinin oy kullandığı seçimde Derviş Zaim’in “Nokta” filmi 6 oy aldı. 7 oy ise Kırmızıgül’ün “Güneşi Gördüm”üne gitti.

Bunlarda ilginizi çekebilir: