Türkiye de bir ilk: 3 yıl dayanan canlı taraftar çiçeği!

Geçtiğimiz yıl maç sonucu için arkadaşı ile iddiaya giren iş adamı Yüşa Ünay’ın sıradaşı isteği taraftar çiçeği doğurdu.

Diğer Haberler

Türkiye de bir ilk: 3 yıl dayanan canlı taraftar çiçeği! Beşiktaş – Trabzonspor Karşılaşması için arkadaşı ile iddiaya giren İş adamı Yüşa Ünay, siyah – beyaz çiçek siparişi için yakın dostu Uğur Doğan’ı arayarak hayalindeki çiçeği anlattı. Siyah çiçek bulmanın zor olduğunu belirten Uğur Doğan, uzun uğraşlar sonrasında Ünsal’ın isteğini yerine getirerek siyah – beyaz bir çiçek tasarımını ortaya çıkardı.

Tasarımın çok beğenilmesiyle, taraftar çiçeği projelendirmek üzere bir araya gelen ikili, kolları sıvadı.

Yaklaşık bir yıllık bir çalışmanın ardından ortaya çıkan projede kullanılan solmayan çiçekler yurt dışından ithal edildi. Türkiye’nin en büyük seramik üreticileri ile çalışılan projede kullanılan objeler, dört büyüklerin renklerine özel olarak hazırlandı. Sağlığa herhangi bir zararı olmayan özellikleri ile dikkat çeken tasarımlar, yeni doğan bebeklere dahi gönderiliyor. Şimdiye kadar Beşiktaş, Fenerbahçe ve Trabzonspor kulüpleriyle anlaşma imzalayan taraftarcicek.com, Galatasaray Spor Kulübü’yle ise lisans görüşmelerine devam ediyor. Yapılan anlaşmalar sonucu solmayan güllerden oluşturulan özel tasarım taraftar çiçekler, taraftarcicek.com’da satışa sunuldu.

TÜRK TARAFTARI İÇİN EKVATOR’DAN SOLMAYAN GÜLLER GELDİ!

AR-GE ve lisans çalışmaları için yaklaşık 500 yüz bin TL yatırım yapılan projenin koordinatörü Uğur Doğan; “Türkiye’de ‘erkeklere çiçek gönderilmez’ ön yargısının taraftar çiçekle yıkıldığını söyleyebiliriz, maç sonrası erkeklerin erkeklere gönderdikleri çiçeklerin sayısı oldukça fazla” dedi. Doğan, taraftar çiçeklerin diğer çiçeklerden en büyük farkının 2 yıl boyunca canlılığını koruması ve hiçbir zararının olmaması olarak açıklıyor. Ekvator’dan ithal edilen solmayan güller, fotosentez yapmadığı için hastaneler de dahil olmak üzere her ortamda kullanılabiliyor.

Şimdilik sadece İstanbul içi sipariş aldıklarını belirten Uğur Doğan, önümüzdeki günlerde tüm Türkiye’ye sipariş götürebilmek için çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

Dünyada bir örneği olmayan bu projenin yaygınlaşması için yabancı kulüplerle de masaya oturacaklarını belirten Uğur Doğan, hem taraftarları hem de kulüpleri sevindiren bir proje oldu. Hedefimiz bir Türk kuruluşu olarak yabancı kulüplerle de çalışmak ve adımızı dünyaya duyurmak” dedi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: