Türkiye İsrailli turistlerin bir numaralı destinasyonu oldu

İsrail’de yayınlanan Yediot Ahronot gazetesi, Ankara-Tel Aviv arasındaki yumuşamanın üzerinden sadece birkaç hafta geçmiş olmasına rağmen binlerce İsrailli turistin daha şimdiden bu yaz tatillerini Türkiye’de geçirmek üzere turizm şirketlerine akın ettiğini bildirdi.

Diğer Haberler

Türkiye İsrailli turistlerin bir numaralı destinasyonu oldu Yediot Ahronot’un haberine göre, Türkiye birkaç yıl aradan sonra yeniden İsrailli turistlerin bir numaralı destinasyonu oldu.

Turizm şirketleri bir yanda yaşanan akın üzerine bu yaz Türkiye’ye yüzlerce yeni charter seferi düzenlemek üzere harekete geçti.

İsrail’in en büyük turizm şirketlerinden KTA International’ın genel müdürü Shay Pardo, Türkiye ile ilişkilerin normalleşmesinin üzerinden birkaç gün bile geçmeden İsrailli turistlerin Türkiye rezervasyonu için akın ettiğini duyurdu.

Pardo aşırı artan talebi karşılamak için bu yaz Türkiye’ye yüzlerce ek charter uçak seferi düzenlemek üzere operasyon başlattıklarını söyledi.

İsrail’in büyük turizm şirketlerinden Flying Carpet firması ise, Türkiye’ye olan talebin sadece son üç haftada yüzde 35 arttığını belirterek, Antalya’ya her gün uçak seferi düzenlemek üzere organizasyon yaptıklarını kaydetti.

İlişkilerin bozulmasından önce Türkiye’ye her yıl ortalama 500 bin İsrailli turist geldiğini belirten Shay Pardo, rakamın bu yıl iki katına çıkmasının sürpriz olmayacağını bildirdi.

Dünyaca ünlü İsrailli model Bar Refaeli de, Türkiye-İsrail arasındaki ilişkilerin düzelmesinden sonra bir parfüm markasının tanıtımı için Türkiye'ye gelmişti.

foto
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: