Türkiye modern statlarıyla Euro 2024’e hazır!

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’na adaylığını açıklayan Türkiye, özellikle geçtiğimiz yıllarda yaptığı stadyum yatırımlarıyla büyük organizasyonlara ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Diğer Haberler

Türkiye modern statlarıyla Euro 2024’e hazır! Türkiye’de son 3 yılda 30 tane stat çalışması yapılırken 11 yeni stadyumun açılışı gerçekleşti. 2017 yılında ise 9 stadyumun daha açılışının yapılması planlanıyor.

EN ÇOK KONUŞULAN STADYUMLAR

Türkiye’ye çağ atlatması planlanan stadyumların medya yansımaları ise merak konusu oldu. Medya takibinin öncü kuruluşu Ajans Press, Türkiye’nin en çok konuşulan stadyumlarını araştırdı.

Ajans Press’in yazılı basın incelemesinde 2016 yılı başından beri en çok konuşulan stadyumu, yapımı geçtiğimiz yıl tamamlanan Vodafone Arena 10 bin 340 haberle Türkiye’nin en çok konuşulan stadyumu oldu.

Galatasaray’ın yaklaşık 6 yıldır kullandığı Türk Telekom Arena, 4 bin 722 haberle en çok konuşulan ikinci stadyum oldu. Bursaspor’un yeni stadı Timsah Arena 3 bin 683 haberle üçüncü en çok konuşulan stadyum olurken Fenerbahçe Ülker Stadyumu bin 625 habere konu olarak dördüncü sırada yer aldı.

Denize dolgu yapılan bir alana inşa edilen Şenol Güneş Spor Kompleksi Medical Park Arena 601 haberde kendine yer bulurken Konya Büyükşehir Stadyumu 152 haberle konuşuldu.

Bunlarda ilginizi çekebilir: