Türkiye sokakta!

Taksim Meydanı ve Gezi Parkı'na yönelik polis müdahalesi üzerine İstanbul'un çeşitli noktalarında bir araya gelen gruplar Taksim'e doğru yürüyüşe geçti.

Yaşam

Türkiye sokakta! Kadıköy Altıyol, Gazi Mahallesi, Sarıgazi ve Göktürk'te toplanan gruplar, sloganlar eşliğinde Taksim Meydanı'na doğru yürüyor. Etiler ve bazı ilçelerde de vatandaşlar müdahaleye tepkilerini yolları kapatarak gösterdi. Bu arada yurt genelinde pek çok ilde de Gezi Parkı'na yönelik polis müdahalesini protesto eden vatandaşlar sokağa çıktı.

Eylemcilere Sıraselviler'de polis müdahalesi!
Video

Gezi Parkı'na müdahaleyi protesto edenler TEM'i kapattı!
Video

Türkiye sokakta...
foto

Taksim Müdahalelerine Jandarma TOMA'ları destek verdi!
Video

Boğaz'da eylemcilere polis müdahalesi!
Video

KALABALIK BİR GRUP KÖPRÜ'YE YÜRÜMEK İSTİYOR...

Tepkilerin en yoğun olduğu yerlerden biri de Kadıköy oldu. Bağdat Caddesi kalabalık bir protestocu grup tarafından kapatıldı.


Bir grup da Taksim'e gitmek üzere Boğaz Köprüsü'ne doğru yola çıktı. Kalabalık Fikirtepe, Acıbadem ve Koşuyolu gibi semtlerden katılımlarla büyüdü.

Kalabalığın önü Uzunçayır Metrobüs durağı önünde polis tarafından kesildi. Kalabalık dağılmamakta ısrar ediyor karşılıkle bekleyiş sürüyor.

D-100 TRAFİĞE KAPANDI...

Gezi Parkı’na yapılan polis müdahalesinin ardından Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda toplanan kalabalık yürüyüşe geçti.

Ellerindeki Türk bayraklarıyla yürüyüşe başlayan yüzlerce kişilik grup 'Hükümet İstifa', 'Her yer Taksim her yer direniş’ şeklinde sloganlar attı. İncirli caddesini trafiğe kapatarak yürüyen grup oturma eylemi yapıp İstiklal Marşı’nı okudu. Daha sonra grup, D-100 karayoluna çıkarak Topkapı istikametini trafiğe kapattı. Sürücüler de sloganlar atan kalabalığa korna çalarak destek verdi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: