Türkiye’nin tek Relais & Chateaux ünvanlı oteli Museum Hotel!

Kapadokya’nın en önemli tarihi oluşumu Uçhisar Kalesi’nin yamaçlarında, mimari dokusu ve konseptiyle dikkat çeken “Museum Hotel”, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan bu bölgenin masalsı güzelliğini, misafirlerine konfor ve lüksü harmanlayarak yaşatıyor!

Yaşam

Türkiye’nin tek Relais & Chateaux ünvanlı oteli Museum Hotel! 2002 yılında, Indigo Group Yönetim Kurulu Başkanı, aynı zamanda antika koleksiyoneri olan, girişimleri ile büyük başarılara imza atmış Ömer Tosun tarafından açılan “Museum Hotel”, Kapadokya’nın ilk lüks butik oteli olmasının yanı sıra Türkiye’nin tek “Relais & Chateaux” ünvanlı oteli de olarak ağırladığı misafirlerine ayrıcalıklı anlar yaşatıyor.


“Sadece belli kalite standartlarına sahip, karakteristik özellikleri bulunan, lüks ve butik konaklamanın, gurme lezzetlerin en güzel örneklerinin sunulduğu butik oteller ve şatolar “Relais & Chateaux” unvanı için değerlendirmeye alınıyor.”


“Museum Hotel” daha otele ilk adım attığınız andan itibaren isminin hakkını veren ve sizi zamanda yolculuğa çıkaran ambiyansı ile fark yaratıyor. Resepsiyondan koridorlara, restorandan odalara kadar her yerde, paha biçilmez antika parçaların kullanıldığı dekorasyon, Türkiye’nin ve Kapadokya’nın tarihini yansıtan çok özel bir atmosfer yaşatıyor. Her biri Nevşehir Müzesi’ne kayıtlı olan bu antika eserler, Ömer Tosun’un senelerce, Osmanlı, Selçuklu, Roma ve Hitit dönemine ait topladığı parçalardan oluşturduğu özel antika koleksiyonuna ait…


Bölgenin en önemli tarihi oluşumu olan Uçhisar Kalesi’nin yamaçlarında yer alan “Museum Hotel”in ihtişamlı mimari dokusu da Kapadokya’nın coğrafyasıyla bütünleşiyor. Yok olmaya yüz tutmuş mağaraların ve eski evlerin dokusu bozulmadan restore edilmesi ile hayat bulan “Museum Hotel”de her biri ayrı konseptle tasarlanmış 30 oda bulunuyor. 23’ü mağara, 7’si taş olan odaların en görkemlisi “Muhteshem” odası olarak öne çıkıyor. Süit konseptinde tasarlanan bu odada, biri kaya diğeri kemerli iki yatak odası, iki banyo, özel şarap mahzeni ve incelikle düşünülen daha birçok özellik öne çıkıyor. Bu odada kalanlar için ayrıca bir de özel servis imkanı sunuluyor. Odaların hiç biri, bir diğeri ile aynı değil; her biri ayrı bir masalı, geçmişteki ayrı bir hikayeyi yaşatıyor. Kimisinde “Museum Hotel”in kendi bağlarından özenle hazırladığı şarapların aktığı musluklar öne çıkıyor, kimisinde Kapadokya’nın eşsiz manzarasına karşı jakuzi keyfi, kimisinde ise şömineli, özel olarak hazırlanmış salonlar…


Neredeyse tüm odaların bölgenin manzarasına hakim olduğu “Museum Hotel” Göreme Vadisi’nden Aşk Vadisi’ne, Güvercinlik Vadisi’nden Kızıl Vadi’ye, Avanos Dağları’ndan Erciyes Tepeleri’ne uzanıyor. Kışın kayak merkezlerinin en favori adreslerinden Erciyes’e olan 1 saatlik mesafesi ile ilgi gören, bahar ve yaz aylarında ise hem balon turları, hem de doğaya saygılı bir golf türü olarak öne çıkan “Cross Golf” ile farklı bir deneyim yaşatan “Museum Hotel”, lüksü konforla buluşturan ayrıcalıklı hizmetleri ile de fark yaratıyor. Özel rezervasyon sistemi ile kişiselleştirilmiş tatil deneyimi sunan “Museum Hotel”de dilerseniz manzaraya karşı özel terasta masaj yaptırabilir, dilerseniz odaya özel wellness ayrıcalıklarından faydalanabilir, isterseniz Kapadokya’nın masalsı coğrafyasına nazır özel berber hizmeti ile unutulmaz bir deneyim yaşayabilirsiniz.


Peri bacalarına nazır otelin ekolojik bahçesinden toplanan lezzetler ise sadece kahvaltı da değil, Kapadokya’nın önde gelen yeme – içme adreslerinden A la Carte Restaurant’ı Lil’a’da, bölgenin ve Türk mutfağının benzersiz lezzetleri ile damaklarınızda unutulmaz izler bırakıyor. Dışarıdan misafirlerin de ağırlandığı Lil’a Restaurant, özgün lezzetleri modern sunumlarla buluşturarak tatilinizde çok özel deneyimler yaşatıyor. Kapadokya’nın güzelliğinde, otelin avlusunda yer alan Indigo Sunset Bar da mutlaka deneyimlenmesi gereken alanlardan bir diğeri… Roma döneminden esinlenerek tasarlanan taş yüzme havuzunun hemen yanındaki Indigo Sunset Bar’da güneşin eşsiz batımında benzersiz kokteyller deneyebilir, kışın ise avluda yakılan ateşin yanında “Museum Hotel”in bağlarından hazırlanan sıcak şarabın keyfini çıkarabilirsiniz.

Etrafta gezen tavus kuşları, havada uçan güvercinler, resepsiyona doğru giderken size eşlik eden kaplumbağalar ile adeta bir cenneti yaşatan, güne uyandığınız anlarda odanızdan ve avludan rengarenk balonların muhteşem görselliğini sergileyen “Museum Hotel” her detayında masaldaymışsınız hissini veren bir tatil deneyimi yaşamanız için sizleri bekliyor!
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: