Konser öncesi söyleşi!

Müziğin arkelogları Pink Martini ile yapılan en özel ve en güncel röportaj gecce.com'da!

Kültür-Sanat

Konser öncesi söyleşi! Yolda yürürken duysam adımlarım değişir, nerede olduğumun önemi olmaz her an dans etmek isterim, yanımda kim varsa ritm tutmaya başlar ve şarkılara eşlik ederim.

Hele bir de eski albümlerinde 'Üsküdar'a giderken' şarkısının tınılarını duyduğum anı anlatamam. Onların melodileri ile güne başlarsanız ya da onların müziklerini paylaşan bir kafe bulduysanız; o gün şans sizden yana demektir. Her zamankinden daha pozitf ve enerji dolu bir gün geçireceğinizin garantisini verebilirim...

Öve öve bitiremediğim grup 'Pink Martini', yeni albümlerinin turnesi için İstanbul'a geliyor! Müzikten anlayan, dans etmeyi seven, çoğunlukla latin, küba kıvrımlarını yakalamayı seven herkesin kaçırmaması gereken bir konser!

Konseri düzenleyen topluluğun menajer firması Pasion Turca tarafından gerçekleştirilen en özel ve en güncel röportaj gecce.com'da!

İşte Pink Martini ve gerçekleşecek konser ile ilgili merak edilenler!

PINK MARTİNİ ÖZEL RÖPORTAJ
Röportaj: Hakan Akoğlu / PR Manager
Grubun kurucusu ve piyanisti Thomas Lauderdale ile son albümleri ve 15 Nisan’da Volkswagen Arena’da gerçekleştirilecek İstanbul konserini konuştuk.

• Pink Martini’nin son albümü Je Dis Oui’den bahseder misiniz? Bu albümün öncekilerden farkı nedir?
Bu albüm çeşitli ve zengin bir repertuvara sahip, kariyerimizde yaptığımız en mutlu albümlerden biri. 8 dilde konuk vokallerin de eşlik ettiği 15 şarkı var. Souvenir Filmi için hazırladığımız şarkılar da albümde yer alıyor.

• Albümde solist olarak Kathleen Saadat, Rufus Wainwright gibi farklı isimleri de görüyoruz. Bu isimler nasıl albümün bir parçası oldu?
Albümde Kathleen Saadat, Ari Shapiro, Rufus Wainwright, İkram Goldman gibi isimler yer alıyor. Chine ve Storm ile birlikte albümde çok güzel bir sinerji yakaladığımızı düşünüyorum. Albüm ile ilgili çalışırken yavaş yavaş herkes bir araya geldi. Bu isimler zaten yıllardır benim ya da grubun iletişimde olduğu insanlar. Farklı dilde şarkılar seslendirdiler. Pink Martini’nin zengin ve çeşitli müzikal yaklaşımına da çok uydu. Tüm bu isimlerle çalışmak albümün enerjisini daha çok arttırdı.

• Yıllardır Türkiye’de hatrı sayılır bir hayran kitleniz var. Albümde bir de Türkçe bir şarkı söylüyorsunuz. Bu Türk hayranlarınıza bir jest mi?
Aslında yıllardır bildiğimiz ve sahne üzerinde söylediğimiz bir şarkıya yer verdik. Türk hayranlarımız tabii ki bizim için çok değerli. Albüm çalışmasına başladığımızda farklı birçok dilde şarkıya yer vermeye karar verdik, bu noktada Türkçe bir şarkıya yer vermemek olmazdı çünkü daha önce Belkıs Özener ile de birlikte sahne almış ve şarkıyı sahnede birlikte seslendirmiştik. Zaten çok sevdiğimiz bir şarkı Pink Martini’ye de çok yakıştığını düşünüyoruz.

• Bu albümde yer verdiğiniz Fransızca şarkılar “Souvenir” filminde de yer alıyor. Şarkılar albüme nasıl dahil oldu?
Aslında bu Fransızca şarkılar albümün başlangıç noktasıydı. Hatta Joli Garçon albüme adını veren şarkı. Filmde şarkı Isabella Huppert tarafından seslendirildi. Albümde de China seslendiriyor. Bizim için çok güzel bir deneyim oldu.

• Pink Martini dünyada yaşanan politik olaylara kayıtsız kalmayan bir grup. Bu anlamda Trump’ın göçmen sorununa bakışını nasıl değerlendiriyorsunuz?
Bizim Pink Martini olarak çeşitliliği zenginlik sayan bir bakış açımız var. Bu tarz konulara her zaman hassas yaklaşılması gerektiğini düşünüyoruz. Göçmenler konusunda daha fazla empati yapılması gerekiyor.

• Je Dis Oui sonrasında yeni bir proje var mı?
Yeni şarkıları araştırmaya her zaman devam ediyoruz. Pink Martini’nin misyonu bu. Şu an Je Dis Oui Avrupa Turnesi devam ediyor. Konser takvimimiz yoğun. Hedefimiz albümü olabildiğince çok insanla buluşturmak.

• 15 Nisan’da İstanbul’da yeni albümünüzle sizi dinleyeceğiz. Pink Martini için İstanbul ne ifade ediyor? 15 Nisan’da nasıl bir konser dinleyeceğiz?
İstanbul turnemizin en rahat geçtiği şehirlerden biri yıllardır geldiğimiz için İstanbul’a çok alıştık. Şehrin dokusu ve enerjisi bize her seferinde heyecan veriyor. Son albümümüzden şarkıları ve her zamanki Pink Martini klasiklerini dinleyebileceğiniz muhteşem bir konser olacak.

Haber: Sitare Atabay Tümsa /gecce.com

Bunlarda ilginizi çekebilir: