Tüy Kalemler - Quills'in galasında şıklık yarışı!

Edebiyatın en aykırı isimlerinden kabul edilen; doğanın, ahlak kurallarının ve Sadizm’in kurucusu Marquis de Sade’ın hayatının Charenton Akıl Hastanesi’nde geçirdiği son dönemini sahneye taşıyan “Tüy Kalemler - Quills”in galası önceki gün (4 Kasım Cuma) Uniq İstanbul’da gerçekleşti.

Kadın

Tüy Kalemler - Quills'in galasında şıklık yarışı! İstanbul Tatbikat Sahnesi’nin en iddialı oyunlarından biri olan başrolünde Erdal Beşikçioğlu oyuncu kadrosunda Gökhan Soylu, Saygın Soysal, Melisa Şenolsun, Işık Erdoğan, Diren Yurtseven, Onur Eroluş, Buğra Orhan, Beril Öztarakçı, Sena Kelahmet, Metehan Aktaş, Ceren Aydın’ın yer aldığı oyunun galasına yaklaşık bin kişi katıldı. Dakikalarca ayakta alkışlanan oyun seyircilerden tam not aldı.

GALA’DA ÜNLÜLER GEÇİDİ
Galaya katılan isimler arasında; Gökçe Bahadır, Hazar Ergüçlü, Burcu Özberk, Teoman, Aslı Tandoğan ve eşi Cahit Tan Yeşilada, Özge Özpirinçci, Burak Hakkı ve sevgilisi Gülşen Potuk, Hatice Aslan, Nilperi Şahinkaya, Mert Yazıcıoğlu, Alper Saldıran, Semiha Bezek gibi isimler de vardı. Doug Wright’ın yazdığı Erdal Beşikçioğlu’nun rejisi ile ilk kez sahneye konulan, Binnaz Dorkip’in kareografisini yaptığı oyunun müzikleri ise Onur Yüce ve Cem Deliormanlı’ya ait. “Tüy Kalemler - Quills” tiyatro severleri tüy kalemlerin yazdığı, giyotinlerin susturamadığı hayatlara şahit olmaya çağırıyor ve gerçek sanatçının asıl zor zamanlarda var olabildiği bir kez daha kanıtlanıyor!

İŞTE GALADAN FOTOĞRAFLAR:
FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

Bunlarda ilginizi çekebilir: