Tuz gölünün ortasında!

İki güzel kadın müzisyen, ilk albümleri 'İlk Atlas' için Mehmet Turgut’un objektifine poz verdi...

Kültür-Sanat

Tuz gölünün ortasında! İki kadın sanatçı Senem Demircioğlu ve İklim Tamkan, Tuz Gölü’nün etkileyici ortamında ilk albümleri için Mehmet Turgut’un objektifine poz verdi! Tuz Gölü’ndeki iki kadın müzisyenle gerçekleşen sıra dışı çekimlerde, Mehmet Turgut’un objektifine yansıyan kareler en az "İlk Atlas" albümdeki parçalar kadar dikkat çekiyor.

Fazıl Say’ın prodüktörlüğünde kaydedilen "İlk Atlas"; dinleyicilerine sıra dışı bir müzik ziyafeti sunarken, Mehmet Turgut imzası taşıyan albüm fotoğraflarıyla da görsel şölen yaşatıyor. Mezzosoprano Senem Demircioğlu ile piyanist İklim Tamkan’ın, Cemal Süreya, Edip Cansever, Metin Altıok ve Behçet Aysan gibi şairlerin şiirlerinin yorumladıkları albüm; Mehmet Turgut imzalı fotoğraflarıyla da şiirsel yanını bir kez daha gözler önüne seriyor.

Senem Demircioğlu’nun vokal olarak, İklim Tamkan’ın ise piyanosuyla yer aldığı albümde; Fazıl Say’ın İklim Tamkan tarafından düzenlenmiş iki şarkısı ve Doğan Duru’nun da ikili için özel olarak yaptığı bestesi dikkat çekiyor. Albüme ismini veren şarkı; “İlk Atlas” başta olmak üzere Ajlan Akyuz'un de ikili için bestelediği 4 parça bulunuyor. Albümde, operacı kimliğinden sıyrılarak farklı tarzlarda şarkı söyleyen Senem Demircioğlu ve klasik eğitim almış bir piyanist olmasına rağmen çarpıcı düzenlemeleriyle dikkat çeken İklim Tamkan’ın birlikte besteledikleri “Artık Her Şey Bitti” ise albümün en sıra dışı şarkısı olarak yer alıyor.

5 yılı aşkın bir süredir birlikte çalışan ve ilk albümlerinde sevdikleri şairlerin şiirlerini yorumlayan Senem Demircioğlu ve İklim Tamkan’ın; "İlk Atlas" albümü DoRe Müzik sponsorluğunda ve Ada Müzik etiketiyle müzik marketlerde yerini aldı.

Bunlarda ilginizi çekebilir: