Tuzla'da kimya fabrikası yanıyor

Tuzla'da bir kimya fabrikasında yangın çıktı.

Yaşam

Tuzla'da kimya fabrikası yanıyor Tuzla ilçesi Tepeören bölgesinde bulunan İstanbul Boya ve Vernikçileri Toplu İşyeri Sanayi Sitesi'ndeki ''Fasa'' adlı boya fabrikasında saat 14.10 sularında yangın çıktı.

Çıkış nedeni henüz belirlenemeyen yangın nedeniyle zaman zaman patlama sesleri duyuluyor.

CAN KAYBI VE YARALI YOK

NTV canlı yayına katılan Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, ''Yangın, yanıcı ve uçucu maddelerin bulunduğu depoda meydana geldi. Büyük bir yangın. Bu durum, yangının yayılma riskini de artırıyor. Can kaybı ve yaralı yok. Gerekli önlemler alındı. Söndürme çalışmaları devam ediyor'' dedi.

Bölgeye çok sayıda itfaiye ve sağlık ekibi sevk edilirken, yangını söndürmek için havadan da destek istendi.

40 ARAÇ, 150 PERSONELLE MÜDAHALE

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Ali Karahan, 40 araç ve 150 personelin yangını söndürmek için çalıştığını söyledi.

'UMARIM BU TÜR YANGINLAR SON BULUR'

NTV canlı yayında yangınla ilgili değerlendirmelerde bulunan Türkiye Yangından Koruma Derneği Başkanı İsmail Turanlı, ''Burası bir boya fabrikası. Parlayıcı ve patlayıcı malzeme burada yoğun olarak kullanılıyor. Yangının civardaki binaları sıçramaması için müdahalede bulunulmalı. Umarım bu tür yangılar son olur. Bu yangının sebeplerinin iyi incelenmesi lazım. Önlemlerin gerçekçi düzeyde ele alınması gerekir'' diye konuştu.

KIZILAY'DAN AÇIKLAMA

Türk Kızılayı Tuzla'da boya fabrikasında çıkan yangını söndürme çalışmalarına destek sağlamak üzere 2 öncü araçla 4 afet uzmanını bölgeye gönderdi.

Kızılay'dan yapılan yazılı açıklamada, İstanbul Tuzla'da organize sanayi bölgesinde faaliyet gösteren bir boya fabrikasında yangın çıktığı, olay yerine çok sayıda itfaiye ve sağlık ekibi gönderildiği belirtildi.

Açıklamada, Türk Kızılayı Tuzla Şubesi ve Marmara Afet Operasyon Merkezi'nden 2 öncü araçla olay yerine ulaşan 4 afet uzmanının ihtiyaç tespit çalışmalarına başladığı, bölgede çalışma yapan görevlilere destek sağlamak için de bir ikram aracının olay yerine sevk edildiği bildirildi. ntvmsnbc
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: