TV ÖDÜLLERİ ADAYLARI AÇIKLANDI!

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) tarafından bu yıl ilk kez düzenlenecek olan ‘İsmail Cem Televizyon Ödülleri’nin adayları açıklandı.

Magazin

TV ÖDÜLLERİ ADAYLARI AÇIKLANDI! 24 kategoride 46 ödülün verileceği yarışmada en iddialı çekişme ise diziler kategorisinde yaşandı. Komedi, gençlik, uyarlama ve özgün drama dallarında 31 dizinin yarıştığı ‘İsmail Cem Televizyon Ödülleri’ne, ‘Aşk-ı Memnu’, ‘Ezel’ ve ‘Hanımın Çiftliği’ dizileri damga vurdu.

Zira ‘En İyi Drama Dizisi’, ‘En İyi Kadın Oyuncu Drama’, ‘En İyi Erkek Oyuncu Drama’, ‘En İyi Yardımcı Aktör Drama’, ‘En İyi Yardımcı Aktris Drama’ dallarında ilk beşe girdiler.

KASABA SÜRPRİZİ

Yeterli reyting alamadığı için yayından kaldırılan ‘Kasaba’ dizisi ‘En İyi Dizi Drama’ alanında ilk 5’e girerek yarışmanın sürprizi oldu. Jürisinde HT Magazin Yayın Yönetmeni Memet Güler, C Yapım Filmcilik Danışmanı, televizyon duayeni Faruk Bayhan, televizyon yazarları Yüksel Aytuğ ve Mesut Yar, yönetmen Murat Aktaş, oyuncu Ayşe Lebriz, yazar Yelda Karataş, TRT yöneticisi Asım Üvez ve akademisyen Metin Ayinceoğlu’nun yer aldığı ödüller, 24 Nisan 2010 Cumartesi günü Antalya Mardan Palace’da sahiplerini bulacak.

Törene Türk televizyon dünyasının tüm önemli ‘aktörleri’ ile EMMY, Altın Küre, Bafta gibi dünyanın önemli yarışmalarının temsilcileri de katılacak.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: