Twitter kötü tweetleri gizleyecek!

Twitter, algoritmasını değiştirdi.

Yaşam

Twitter kötü tweetleri gizleyecek! Twitter, platformundaki taciz ve nefret söylemlerini azaltmak için algoritmasını değiştirdi.

Kötü içerikli tweet'leri ve bot'lar tarafından yazılan yanıtları kullanıcılardan gizlemeye başlıyor

Twitter, platformda yayınlanan bilgilerin ve gerçekleştirilen tartışmaların kalitesini yükseltmek için büyük bir değişikliğe gidiyor. Sosyal ağ bundan böyle tartışmalarda ve aramalarda tweet’leri yayınlarken kapsamlı bir filtre uygulayacak.

Tartışmalarda ve aramalarda üst sıralarda görünecek olan tweet’ler, içerikleri, tweet’in sahibinin kaç Twitter hesabı olduğu ve söz konusu tweet yüzünden kullanıcı engelleyenler sayısı gibi birçok faktöre göre belirlenecek.

Twitter yapay zekası tarafından ‘kötü’ olarak nitelenen tweet’ler ise otomatik olarak silinmeyecek. Bunun yerine “daha fazla yanıt göster” açılır menüsünün altına gönderilecekler. Twitter ayrıca bu özelliğin test edildiği tartışmalarda taciz şikayetlerinin yüzde 8 azaldığını duyurdu.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: