Twitter yeni özelliği ile çok konuşulacak!

Sosyal paylaşım platformu Twitter, kullanıcılara takip etmeyi bırakmasını öneren bir hesap listesi özelliği için kolları sıvadı.

Yaşam

Twitter yeni özelliği ile çok konuşulacak! Dünyanın en popüler sosyal paylaşım platformlarından biri olan Twitter, yeni bir özellik test etti. Uygulama, kullanıcılara takip etmeyi bırakmasını öneren bir hesap listesi özelliğini taşıyor. TheNextWeb tarafından tespit edilen test, yalnızca birkaç günlüğüne yürütülse de bu test aşaması birçok kullanıcının da dikkatini çekti. Twitter yaptığı açıklamada, testin kullanıcıların zaman çizelgelerini temizlemeye yönelik bir adım olduğunu dile getirdi.

Twitter, "İnsanların ilgi alanlarıyla alakalı bir haber akışı istediğini biliyoruz. Bunu yapmanın bir yolu, düzenli olarak etkileşime geçmedikleri kişileri takip etmeyi bırakmaktır. İnsanların, takip etmekten vazgeçip beğenmediklerini kontrol etmek için etkileşimde bulunmadıkları hesapları ortaya çıkarmak için inanılmaz derecede sınırlı bir test gerçekleştirdik." açıklamasında bulundu.

Twitter, özelliğin testini şimdilik sona erdirmiş durumda. Özelliği kalıcı olarak kullanıma sunup sunmayacağını ise henüz doğrulanmış değil. Ancak bu özelliğin olumlu yanlarının yanı sıra kullanıcıların birçok Twitter kullanıcısının takipçi kaybetme riski de yüksek. Özellikle takipçi sayısına çok takılan kullanıcılar, bu özellikten hoşlanmayacak.

Öte yandan Twitter, geçtiğimiz günlerde ölü hesapları Twitter platformu üzerinden temizlemiş ve birçok ünlünün takipçi sayısında düşmelere neden olmuştu.

Youtube'da tıklanma sayıları neden düştü?

Youtube'da tıklanma sayıları neden düştü?

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: