ÜÇ MAYMUN ALTIN PALMİYE ADAYI

Dünyanın en önemli sinema şölenlerinden Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye için yarışacak olan Nuri Bilge Ceylan’ın “Üç Maymun” filminin galası yapıldı.

Magazin

ÜÇ MAYMUN ALTIN PALMİYE ADAYI  Cannes'da altı yıl önce "Uzak" adlı filmiyle "Büyük Jüri Ödülü"nü alan Nuri Bilge Ceylan bu kez gözünü festivalin en büyük ödülü olan Altın Palmiye'ye dikti. Büyük ödül için 21 filmle yarışacak olan Ceylan imzalı Üç Maymun'un galası dün gecce yapıldı.

Filmin oyuncuları Yavuz Bingöl, Hatice Arslan, Ercan Kesal, Ahmet Rıfat Şungar ve Cafer Köse'nin yanı sıra senaryoya önemli katkılar yapan Ceylan'ın eşi Ebru Ceylan da galaya katıldı. Ceylan gala öncesi düzenlediği basın toplantısında, "Senaryoda filmin sonuna kadar sürekli değişiklikler yaptık. Sanatçının performansına göre alternatif çekimler yapıp, bunları da montaj aşamasında değerlendiriyoruz" dedi.

Filmin başrol oyuncusu Bingöl de "Ceylan'ın, oyuncuların doğaçlama yeteneklerine önem verdiğini" belirterek, "Bu filmdeki rolüm, doğaçlamaya oldukça uygundu" diye konuştu. Filmi izleyen Türk sinema eleştirmenleri de Üç Maymun'un herhangi bir dalda ödül almasının sürpriz olmayacağı görüşünde birleşti.

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: