‘ÜÇ MAYMUN’, OSCAR YOLCUSU

DÜNYA FESTİVALLERİNDE BÜYÜK SES GETİREN “ÜÇ MAYMUN”UN DİĞER ÜLKE ADAYLARINI GEÇİP İLK BEŞE KALIP KALAMAYACAĞI, OCAK AYININ SONUNDA BELLİ OLACAK.

Magazin

‘ÜÇ MAYMUN’, OSCAR YOLCUSU Nuri Bilge Ceylan’ın 61. Cannes Film Festivali’nde ‘En İyi Yönetmen’ ödülünü aldığı ‘Üç Maymun’, 81. Akademi Ödülleri’nde Türkiye’yi temsil edecek. Film, Los Angeles’da yapılacak olan Akademi Ödülleri’nde Türkiye’ye yabancı film Oscar’ını getirmek için yarışacak...

61. Uluslararası Cannes Film Festivali, ünlü yönetmen Ceylan’a son filmi ‘Üç Maymun’un ile ‘En İyi Yönetmen’ ödülünü vermişti. 14 - 25 Mayıs 2008 tarihleri arasında Fransa’da yapılan festivalde dünya sinemasının iddialı filmleri boy gösterdi. ‘Üç Maymun’ Cannes’da sinema eleştirmenlerinden de tam not aldı.

Dünya festivallerinde büyük ses getiren “Üç Maymun”un diğer ülke adaylarını geçip ilk beşe kalıp kalamayacağı, Ocak ayının sonunda belli olacak.

ÜÇ MAYMUN

Küçük zaafların büyük yalanlara dönüşerek parçaladığı bir ailenin gerçeği örtbas ederek her şeye rağmen bir arada kalma çabası. Altından kalkamayacağı acılara ya da sorumluluklara maruz kalmamak adına gerçeği bilmek istememek, onu görmemek, duymamak, hakkında konuşmamak ya da günümüz tabiriyle “Üç Maymun”u oynamak, onun varolduğu gerçeğini ortadan kaldırır mı?

Başrollerinde Yavuz Bingöl, Hatice Aslan, Ahmet Rıfat Sungar ve Ercan Kesal’ın yer aldığı film, 24 Ekim 2008’de vizyona girecek. Türkiye-Fransa-İtalya ortak yapımı olarak gerçekleştirilen filmin senaryosu Ebru Ceylan, Ercan Kesal ve Nuri Bilge Ceylan tarafından yazıldı.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: