ÜÇÜNCÜ KÖPRÜDE MODEL BELİRLENDİ!

Başbakan Erdoğan, Babacan, Yıldırım ve Şimşek’le görüşüp 3. köprüde modeli belirledi

Magazin

ÜÇÜNCÜ KÖPRÜDE MODEL BELİRLENDİ! Köprü ve 65 kilometrelik yan yolları YİD modeliyle inşa edilecek. Otoyol için kamu devreye girecek.

İstanbul’a inşa edilecek 3. köprüyü de içine alan ‘Kuzey Marmara Otoyol Projesi’nin finansmanında izlenecek yöntem belli oldu. Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, önceki gün akşam Başbakan Tayyip Erdoğan’la projenin, ‘yapılabilir’ hale gelmesi için en uygun modelleri tartıştı. Projenin ikiye bölünmesine karar verildi. 3’üncü köprü ve 6065 kilometrelik bağlantı yolları yap-işlet-devret (YİD) modeliyle gerçekleşecek. Projenin bu bölümünün 2-2.5 milyar dolara mal olması bekleniyor. Kalan 350-360 kilometrelik otoyol bölümü ise kamu kaynakları ile inşa edilecek.

İHALEYE HEMEN ÇIKILACAK
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı kaynakları, ihaleye hemen çıkacaklarını belirtti. Önceki ihale için 18 yatırım grubu şatname almış ama ihaleye teklif gelmemişt
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: