UEFA'dan beklenen açıklama geldi!

Tahkim Kurulu, Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın, UEFA kararlarına yaptığı itiraz hakkında kararını verdi ve yazılı metinleri kulüplere faks yolu ile göndermeye başlamıştı ve bunun ardından ilk açıklama geldi.

Diğer Haberler

UEFA'dan beklenen açıklama geldi! UEFA'nın, Beşiktaş'a verdiği 1 yıl Avrupa'dan men cezası onandı, Fenerbahçe'nin 2+1 yıl cezasının 1 yılı kaldırıldı ve 2 yıla çevrildi. Böylece Beşiktaş 2013-2014, Fenerbahçe ise 2013-14 ve 2014-15 sezonlarında Avrupa kupalarına katılamayacak.

ŞİMDİ CAS'A GİDİLECEK!!!

Tahkim Kurulu'nun kararlarını açıklamasından sonra şimdi gözler Fenerbahçe ve Beşiktaş kulüplerine çevrildi. İki kulübünde Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) başvurması bekleniyor.

FENERBAHÇE'DEN CAS AÇIKLAMASI

UEFA'nın Fenerbahçe kulübüne verdiği 2+1 yıl Avrupa kupalarına katılamama cezasını UEFA Tahkim Kurulu'nun "2 yıl men" olarak değiştirme kararı üzerine sarı lacivertli kulüp, Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) başvurma kararı aldı. Fenerbahçe kulübünün internet sitesinden yapılan açıklama şu şekilde:

"UEFA Tahkim Kurulu, 10 Temmuz 2013 Çarşamba günü yapılan duruşmaya dair kararını bugün açıklamıştır. Açıklamada, kulübümüze 1 yılı ertelemeli 3 yıl (2+1) süreyle UEFA müsabakalarına katılamama yönündeki karar, "2 yıl men" olarak değiştirilmiş, CAS yolunun açık olduğu ifade edilmiştir. Kulübümüzün zaman kaybetmeksizin CAS'a başvuracağını kamuoyunun bilgisine sunarız."

"SUÇSUZLUĞUMUZA İNANIYORUZ"

UEFA Tahkim Kurulu hakkında Fenerbahçe Kulübü CEO'su Hakkı Hasan Yılmaz, “Biz suçsuzluğumuza inanıyoruz. Yargılamanın doğru olmadığını düşünüyoruz. Cezayı kabul etmiyoruz" dedi.

Bunlarda ilginizi çekebilir: