Quick Charge 3.0 ile yarım saatte şarj

Gelecek senenin telefonları, bu yeni teknoloji sayesinde şarj konusunda canınızı pek sıkmayacak.

Yaşam

Quick Charge 3.0 ile yarım saatte şarj Mobil işlemci üreticisi Qualcoom'un henüz duyurduğu Quick Charge 3.0 teknolojisi, bir sonraki nesil telefonların daha da hızlı şarj olmasına izin verecek. Yeni Snapdragon işlemcilerle gelecek olan Quick Charge 3.0 sayesinde sadece 35 dakikada yüzde 80'in şarj seviyesine ulaşabileceksiniz.

Qualcomm'un yeni şarj teknolojisi, bir önceki Quick Charge 2.0'a göre yüzde 38 daha verimli çalışıyor. Quick Charge 1.0'la kıyaslığında ise yeni teknoloji, pilinizin iki kat daha hızlı şarj olmasını sağlıyor. Qualcomm'un Quick Charge 3.0 teknolojisini destekleyen işlemciler Snapdragon 820, 620, 618, 617 ve 430'dan oluşuyor.

2015 sonunda ve 2016'da çıkacak telefonlarda yer alacak olan hızlı şarj yeteneği, microUSB ve USB Type C girişlerini destekliyor olacak. Yani LG G5, HTC One M10 ve Samsung Galaxy S7 gibi telefonlarda Quick Charge 3.0'a rastlama olasılığımız var.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: