Ülkelere göre "Aldatmak" ne kadar normal? Türkiye listenin neresinde?

Pew Araştırma Merkezi "2013 Evlilik Dışı İlişkiler" üzerine 39 ülkede bir anket yaptı ve hangi ülkelerde "Aldatmak" normal, bununla ilgili bir liste çıkardı.

Magazin

Ülkelere göre "Aldatmak" ne kadar normal? Türkiye listenin neresinde? Pew Araştırma Merkezi’nin araştırması'na göre Fransa'da Cumhurbaşkanı François Hollande’ın sevgilisi Valerie Trierweiler’i aldatması dünyada yankı uyandırırken, Pew'in yapmış olduğu araştırma Fransızların aldatma konusunda en hoşgörülü insanlar olduğunu ortaya koydu.

Evlilik dışı ilişkiler araştırması'na göre, dünyada evli eşin aldatmasını 'kabul edilebilir' bulan ülkeler listesinin ilk sırasında Fransa yer alıyor. Fransızların sadece yüzde 53'ü Aldatmayı normal karşılarken sadece yüzde 47’si evlilik dışı ilişkiyi ahlaki olarak kabul edilemez buluyor.

Almanya, İtalya, İspanya gibi Avrupa ülkelerinin ilk sıralarda göründüğü listenin ilk 10'da yer alan sırlamasında Japonya, Güney Afrika ve Şili'de var.

TÜRKİYE SON SIRADA

Türkiye ise Aldatma konusunda 39 ülkenin yer aldığı listede son sırada yer alıyor. Türkiye’de ankete katılan her 100 kişiden 94’ü, aldatmayı kesinlikle kabul edilemez olarak görüyor. Türkiye'de sadece iki kişi 'kabul edilebilir' diye cevaplarken anketi İki kişiden biri ise bunun duruma bağlı olduğunu söyledi.

Listede son sıralarda Filistin Türkiye ile sonunculuğu paylaşırken listenin son sırasında ki diğer ülkeler Mısır, Lübnan, Ürdün, Endonezya, Pakistan gibi Müslümanların çoğunlukta olduğu ülkeler oldu.

Katılımcıların yüzde 84’ünün aldatmaya karşı olduğu ABD de batı dünyasında aldatmaya en mesafeli duran ülke oldu.

Katılımcı ülkelerde aldatmanın kabul edilemez olduğunu söyleyenlerin ortalaması ise yüzde 79.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: