Ümit Kızlar sonunu getiremedi!

Macaristan’da düzenlenen Ümit Kızlar Avrupa Şampiyonası’nda Ümit Kız Milli Takımımız yarı finalde rakibi İspanya’ya 58-50 mağlup oldu. Bu sonuçla Ay Yıldızlı ekibimiz şampiyonada üçüncülük mücadelesi verecek.

Diğer Haberler

Ümit Kızlar sonunu getiremedi! Macaristan’da düzenlenen Ümit Kızlar Avrupa Şampiyonası’nda Ümit Kız Milli Takımımız yarı finalde rakibi İspanya’ya 58-50 mağlup oldu. Bu sonuçla Ay Yıldızlı ekibimiz şampiyonada üçüncülük mücadelesi verecek. Milliler 3.-4.’lük maçında yarın 19:15’te Hollanda ile karşılaşacak.

Maça istediği gibi başlayamayan Ay Yıldızlı ekibimiz potasında gördüğü basketlerle ilk 4 dakikalık dilimi 9-3 geride kapattı. Olcay ile farkı eritmek isteyen Ümit Kızlarımız savunmada başarılı olamayınca son 3 dakikaya girildiğinde skor 15-8 oldu ve periyot bu skorla tamamlandı. İkinci periyota Pelin’in basketiyle başlayan Ümit Milliler Olcay’ın da skora katkısı ile farkı 2 sayıya indirdi (15-13). Ancak bu sayılara hemen karşılık veren İspanya farkı yeniden açtı ve skor 17-13 oldu. Özellikle periyodun son bölümlerine doğru hücumdaki etkinliğini daha da arttıran İspanya arka arkaya basketlerle farkı açtı ve devreyi 34-19 üstün kapattı.

Üçüncü periyoda diğer periyotlara göre daha etkili başalyan Ay Yıldızlı ekibimiz Ayşe Cora’nın sayılarıyla rakibi karşısında farkı eritmeye başladı. Merve’nin de basketiyle Millilerimiz skoru 39-33’e getirmeyi başardı. Son 3 dakika 15 saniyeye girildiğinde ise Ay Yıldızlılar skoru 39-35 yaptı. Üstünlüğünü korumasını bilen İspanya ise son periyoda 43-37 önde giren taraf oldu. Maçın son periyodu büyük çekişme içerisinde geçerken üst üste basketlerle önce eşitliği yakalayan Ay Yıldızlılar (43-43) sonra ise Ayşe ile 43-46 öne geçti. Bu baskete hemen cevap veren İspanya karşısında Milliler yeniden Özge ile öne geçti ve skor 48-50 oldu. Son bölümlerde ise hücumda istediği basketleri bulamayan Ümit Kızlarımız rakibinin sayılarına da engel olamayınca fark tekrar açıldı ve İspanya maçı 58-50 kazanan taraf oldu.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: