Ünal Aysal'ın şaşırtan projesi: Mancini gitsin Drogba gelsin

Galatasaray’da, sözleşmesi biten ve cazip teklifler alan yıldız futbolcuya ilk teklif yapıldı.

Diğer Haberler

Ünal Aysal'ın şaşırtan projesi: Mancini gitsin Drogba gelsin Galatasaray’da son günlerde gündemdeki isim olan Didier Drogba ile nikah tazelemek için ilk görüşmeyi Ünal Aysal nihayet gerçekleştirdi... The Legend (Efsane) lakaplı yıldızı Türkiye’ye getirerek büyük bir transfer başarısına imza atan Aysal’ın teklifi karşısında tecrübeli golcü yeni kontrat için açık kapı bıraktı... Sözleşmesi Mayıs ayında sona erecek olan ve Chelsea’nin yanısıra, ABD ile Katar kulüplerinden cazip teklifler alan Drogba’yla, Aysal’ın geçtiğimiz ay bu konuyla ilgili görüştükleri ortaya çıktı.
Aysal’ın, Drogba’ya kariyerine ne şekilde devam edeceğini sorduğu görüşmenin detaylarına gelin birlikte bakalım...

AYSAL’IN KAFASINDAKİ ÖRNEK BUTRAGUENO

Drogba’yı kulübün futbol dünyasındaki yüzü yapmak isteyen Aysal, bir yıllık yeni kontrat için yeşil ışık yaktı.

Aysal, Real Madrid’deki Butragueno örneği gibi Drogba’nın da sarı kırmızılı forma altında futbolu bırakıp göreve devam etmesini istediğini yıldız futbolcuya iletti. İkili arasında şu diyalog yaşandı...

- AYSAL: Kariyerine ne şekilde devam etmek istiyorsun. Florya’da teknik kadro içinde sana yer açabiliriz. Antrenör olarak da göreve devam edebilirsin.

- DROGBA: Teşekkür ederim. Futbol kariyerimin sonuna gelmedim. En az 2 sene daha oynayacağım. Bu güce ve kazanma hırsına sahibim. Sahalarda olacağım.

- AYSAL: O zaman kimseye söz verme. Sana 1 yıllık daha teklif yapabiliriz. Bizi bekler misin?

NE CEVAP VERECEĞİ MERAK EDİLİYOR

TARAFTARIN sevgilisi olan ve takıma büyük katkı sağlayan Drogba, Ünal Aysal’a net yanıt verdi:

- Bundan şeref duyarım.

Aysal ve yönetici arkadaşları, Ocak ayında Drogba’ya 1 yıllık yeni kontrat önermek için kolları sıvadı. Sarı kırmızılıların 2015 Mayıs’ına kadar olan süreyi kapsayacak yeni sözleşmede 36 yaşındaki futbolcunun şu anda aldığı yıllık ücrete indirim ya da zam uygulamayacak.

Yılda 4 milyon Euro alan Drogba’ya aynı rakama imza atması teklif edilecek. Buna bir hayli cazip teklifler alan Drogba’nın vereceği yanıt ise merakla bekleniyor.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: