ÜNLÜ GÜZELLER YORUMLADI

İzmir'de görülen bir davada hakimin, "Anadolu'dan gelen erkek, İzmirli kadının özgür, bakımlı ve rahat olmasını yanlış anlıyor" açıklamasını ünlü kadınlar yorumladı.

Magazin

ÜNLÜ GÜZELLER YORUMLADI İzmir'de görülen bir davada hakimin, "Anadolu'dan gelen erkek, İzmirli kadının özgür, bakımlı ve rahat olmasını yanlış anlıyor" açıklamasını ünlü kadınlar yorumladı: Rahatız, yanlış anlaşılıyoruz, göze batıyoruz!
Geçtiğimiz hafta İzmir'de bir dava görüldü ve birdenbire bir hukuk adamı, 5. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Ahmet Hekimoğlu, magazin sayfalarına konu oldu. İzmir'deki olayda; dul bir kadın, eşinin öldüğünü söyleyen ama gerçekte evli olduğunu öğrendiği erkek arkadaşından ayrılmak ister. Ancak evli erkek ilişkiye devam etmek için kadını zorlar. Eski sevgilisinden kurtulamayan kadın, şikayette bulunur.

ANADOLU ERKEĞİ

Hukuk süreci sonunda 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada başkan Ahmet Hekimoğlu karar gerekçesini şöyle açıklar: "Anadolu'dan gelen bazı erkeklerin, yaşına, unvanına, çoluk çocuk sahibi oluşuna bakmadan, İzmirli kadınların daha özgür, daha bakımlı, daha rahat olmalarını genelde yanlış anlayarak, ailesine olan sadakatini bozup gayrimeşru ilişkilere girdikleri, bunun da çoğunlukla zararını gördükleri, yuvalarının yıkıldığı, ağır cezalık suçlar işledikleri bilinmekte..."

TESCİL ETMİŞ OLDU
15 yılı aşkın süredir İzmir'de hakimlik yaptığı için dava dosyalarından elde ettiği geniş deneyim ve birikimi olduğunu belirten Hekimoğlu, açıkladığı kararla, bir bakıma da güzel, bakımlı ve özgür olmalarıyla ünlü İzmirli kadınların özelliklerini tescil etmiş oldu. Peki İzmirli kadınlar bu konuda ne düşünüyor? İzmir'in ünlü kadınlarına sorduk. İşte yanıtları...

ATUK: BİZ MODERNİZ

2002 Best Model Turkey birincisi ve 2002 Best Model of The World ikincisi Irmak Atuk, İzmirli kızların güzelliklerinin sürekli konu olmasıyla ilgili şunları söyledi: "İzmir'in kızları güzel ve çok moderndir. İzmir, Türkiye'nin Avrupası diyebilirim. Rahatlık, insanların kişiliğine göre değişen bir mevzudur. İzmirli kızlar bakımlı ama rahatlık İzmirli kızlara göre sınırlandırılmamalı. İzmirli kızların güzelliğinden çektiğini kimse çekmiyor herhalde... Ama olsun, bu kadar konuşulması da güzel bir şey..."

DESTAN: GURUR DUYDUM

Ebru Destan da bu konuda şu yorumu yaptı: "İzmirli bir kadın olarak kendimizle gurur duyuyorum. Hiçbir zaman çağdışı bir harekette bulunmadık. İlişkilere ve evlilik kurumuna çok değer veren insanlarız. Eğer yanlış anlaşılma sadece insanın kıyafetiyle oluyorsa; bunu çok yanlış ve çağdışı bir düşünce olarak buluyorum."

SILA: KİŞİLERLE BAĞLANTILI

İzmirli ünlü şarkıcı Sıla da bu konuyla ilgili, "Bu mevzunun İzmir, Ankara ya da İstanbul halkının olduğunu düşünmüyorum. Yaşanan olay; kişiler, durumlar ve hayatlarla bağlantılı daha çok... Bir de elbette aile, eğitim ve bakış açılarıyla ilgili" diye konuştu.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: