ÜNLÜ SANATÇI SEZEN AKSU DA VAN'A GİTTİ!

Van'da meydana gelen depremin yaraları sarılırken, Sezen Aksu da bölgeye gelerek depremzedelere moral vermeye çalıştı

Magazin

ÜNLÜ SANATÇI SEZEN AKSU DA VAN'A GİTTİ! Van'da yaşanan 7.2'lik depremin ardından Türkiye'nin dört bir yanından bölgeye yardım yapılırken, ünlüler de kendi çabalarıyla bölgedeki sıkıntıların aşılıp, depremin yaralarının sarılmasına katkıda bulunmaya çalışıyor. 'Minik Serçe' lakaplı ünlü sanatçı Sezen Aksu da bugün Van'a gelerek, depremzedelerle bir araya geldi, onlara moral vermeye çalıştı.

Video yüklenemedi...Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gelen Aksu, burada hastane yönetimince kapıda karşılandı. Gazetecilerin alınmadığı ziyarette yaralılar ve onların yakınlarıyla bir araya gelen Aksu, depremzedelerin sorun ve sıkıntılarını da dinledi. Hastane çalışanlarının da yoğun ilgisiyle karşılaşan Aksu, depremzedelerle de hatıra fotoğrafı çektirdi.

'VAN'DAKİ ACILAR HENÜZ ÇOK YENİ VE TAZE'
Ziyaret sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Sezen Aksu, Van'da yaşanan depremin ardından bölgede yaşanan gelişmeleri yakından takip ettiğinin altını çizerek, bugün kentte yaşadıklarının kendisini sarstığını ve insanların acısına ortak olup, onlara moral vermeye çalıştığını anlattı.

Aksu, "Van'da acılar henüz çok yeni ve taze. Yaraların sarılması için herkes çaba sarf ediyor, insanlar elini taşın altına koyarak sorumluluk üstleniyor. Herkes aynı hassasiyeti gösteriyor. Bunlar çok güzel şeyler. Kent merkezinden ziyade köylerdeki durum daha kötü ve şartlar daha da zor. Merkezde çok daha çabuk organize olunurken, aynı şey köyler için geçerli değil. Her şeye rağmen bir şeyler söylemek için de çok erken" dedi.

'BURADA TAMAMEN 'GÖNÜLLÜ' OLARAK BULUNUYORUM'
Depremde 9 günlük bir zaman diliminin geride kaldığını ve bir hafta sonra işlerin yoluna girerek, yardımların daha da koordineli bir şekilde yerine ulaştırılacağına inandığını dile getiren Aksu, bugün Van'da tamamen 'gönüllü' olarak bulunduğunu ve kentteki izlenimlerine göre de Van'a daha fazla nasıl katkıda bulunabilecekleri konusu üzerinde duracaklarını ifade etti.

Şu anda daha çok duruma hakim olma ve gelişmeler hakkında detaylı bilgiler alarak, bölgede yaşananlara tanıklık etmeye çalıştığını da sözlerine ekleyen Sezen Aksu, konuşmasını da şöyle sürdürdü; "Bazı konularda çok soğukkanlı davranamadığımız için mahcup bile olduk. Ama burada yaşananları insan görünce adeta yaralanıyor. Çok ağır geliyor bunlar bana."
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: