Ünlü şarkıcıdan şoke eden açıklama!

Yemen'in ilk kadın rap şarkıcısı 22 yaşındaki Amani Yahya, "Hemen hemen her gün aranıp ölümle tehdit ediliyorum." dedi.

Dünya Magazin

Ünlü şarkıcıdan şoke eden açıklama! İngiltere'nin Liverpool şehrinde 1998'den beri düzenlenen "Liverpool Arap Sanatları Festivali"nin bu yılki konukları arasında ilginç bir isim bulunuyor.

DÜNYA ÇAPINDA ÜNLENDİ

Yemen'in ilk kadın rap şarkıcısı 22 yaşındaki Amani Yahya şarkılarında, Arap dünyasında yaşanan çocuk yaşta evlilikler, kadın hakları ile cinsel taciz ve istismar konularına yer veriyor.

Fransız ve Amerikan büyükelçiliklerinde kendisiyle birlikte sahne alan kadın gitaristiyle büyük dikkat çeken Yahya'yı BBC film yapmış, böylelikle Yahya popüleritisini adeta dünya çapında arttırmıştı.

"ÖLÜMLE TEHDİT EDİLİYORUM"

Festival'de kameraların karşısına geçen genç müzisyen, sık sık kimliği belirsiz kişilerden telefonlar aldığını ve kendisini ölümle tehdit ettiklerini açıkladı. Yahya, "Hemen hemen her gün aranıp ölümle tehdit ediliyorum bana benden utandıklarını ve şarkı söylemeyi derhal kesmem gerektiğini söylüyorlar" dedi.

Günaydın
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: