Ünlü Türk işadamı 5 kadına tecavüzden tutuklandı

Ankara’nın sayılı zenginlerinden bir kamu müteahhidi hakkında, 5 kadına tecavüzden iddianame düzenlendi. Milyoner müteahhidi ele veren deliler evindeki kirli çamaşır sepetinden elde edildi.

Yaşam

Ünlü Türk işadamı 5 kadına tecavüzden tutuklandı Yalnız yaşayan kadınların evlerine demir korkulukları keserek giren ve beş ayrı kadına tecavüz etmekle suçlanan, kamu müteahhidi, iki çocuk babası M.K.(40), hakkında beş ayrı iddianame düzenlendi. Hakkında 60 yıldan 130 yıla kadar hapis cezası istenen milyoner müteahhit M.K.’yı, kirli çamaşır sepetinde bulunan iç çamaşırları ele verdi. M.K.’nın yakalanması ile sonuçlanan gelişmeler, iddianamaye göre şöyle yaşandı:

YALNIZ KADININ DİKKATİ

Daha önce Ankara’nın bir mahallesinin aynı sokağında beş ayrı kadına yönelik tecavüz olayı üzerine, polis, özellikle bu bölgede yalnız yaşayan kadınları dikkatli olmaları ve şüpheli şahısları ihbar etmeleri konusunda uyardı. Bu uyarının meyvesi, 5 Eylül 2013 tarihinde alındı. Mahalle sakinlerinden olan ve yalnız yaşayan Ö.A. isimli kadın, polisi arayarak, şüpheli bir otomobilin evi önünde birkaç tur attıktan sonra sokağa park ettiğini haber verdi. A.Ö., aracın da plakasını da polise bildirdi. İhbar üzerine hemen olay yerine intikal edip otomobilin çevresinde önlem alan polisleri gören M.K., yaya olarak kaçtı. Araçta inceleme yapan polis, mont ve bir ruhsatsız tabancaya el koydu, vites kolundan parmak izi aldı. Parmak izi kayıtlarından, aranan şahsın, daha önce Bayındırlık Bakanlığı’nda ihale operasyonu kapsamında tutuklanan, hâkim ve savcı lojmanlarını da yapan kamu müteahhidi M.K. olduğu anlaşıldı. El konulan aracın da M.K.’ya ait müteahhitlik firmasına kayıtlı olduğu tespit edildi.

DNA’DAN ‘YAKALANDI’

M.K.’nın evine baskın düzenleyen polis, banyodaki kirli çamaşır sepetinde bulunan atlet, külot, yastık kılıfı, çorap, diş fırçası ve tıraş bıçağına, DNA taraması için elkoydu. Kriminal laboratuvarda yapılan DNA testleri sonuçları, tecavüze uğrayan kadınlardan alınan spermlerle örtüştü. Evli ve iki çocuk babası M.K., gelişmeler üzerine kayıplara karıştı. Ancak M.K.’nın ikinci bir evi olduğunu belirleyen polis, bu eve yaptığı baskında, yatak odasında gizli bir bölmede milyoner müteahhidi yakaladı. Tutuklanan M.K. savcılık ve polis ifadelerinde isnat edilen suçlamaları kabul etmedi. Şikâyetçi kadınlarla kendi rızalarıyla birlikte olduğunu, hiç birinin evine zorla girmediğini ve para gasp etmediğini iddia etti.

TECAVÜZ ETTİ PARAMI ALDI

SON bir yıl içerisinde aynı mahallede tecavüze uğrayan kadınlar da polis ve savcılıkta ifade verdiler. Kadınların tamamının apartman giriş katlarında oturması, hepsinin evine pencerelerdeki demir korkuluklar kesilerek girilmesi dikkat çekti. Mağdurlardan A.G., şüpheli M.K.’nın sabaha karşı evine pencereden girerek boğazını sıkıp tecavüz ettiğini ve 200 lira parasını da alıp kaçtığını iddia etti.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: