Ünlü yönetmen Darren Aronofsky İstanbul'a geldi!

5 dalda Oscar’a aday olan ve tüm dünyada büyük ses getiren Black Swan filminin yönetmeni Darren Aronofsky, konuşmacıları arasında olduğu “alldesign 2013” tasarım buluşması için İstanbul’a geldi.

Kültür-Sanat

Ünlü yönetmen Darren Aronofsky İstanbul'a geldi! Türkiye'ye gelen ünlü yönetmen, 23 Şubat Cumartesi sabahı Arketipodesign/Designo’nun genel müdürü Murat Denizaltı, Designo CEO'su Ali Tusavul ve alldesign grup koordinatörü Can Gürcan’ın katılımıyla Hilton İstanbul’da düzenlenen basın toplantısındaydı.

Foto...

Sinema dünyasının en iyi yönetmenlerinden biri olan Aronofsky, tüm dünyada büyük yankı uyandıran Black Swan, Requiem for a dream ve The Wrestler gibi ünlü başyapıtların Oscar adaylı yönetmeni. Darren Aronofsky şu an baş rollerinde Russell Crowe, Emma Watson ve Anthony Hopkins gibi isimlerin yer aldığı ve Nuhun Gemisinin hikayesinin işlendiği NOAH filmini yönetiyor. Aronofsky, 22-23 Şubat tarihlerinde gerçekleşen tasarım buluşması “alldesign” için İstanbul’a geldi.

Amerikalı yönetmen, 1996 yılında düşük bütçelerle çektiği Pi filmiyle bağımsız filmlerin adresi olan Sundance Film Festivali’nde ödüllendirildi. Ardından çektiği Requiem For ADream filmi ise kendisini milyonlarla tanıştırdı. The Wrestler, The Fountain ve Black Swan filmlerin de yönetmeni olan Darren Aronofsky sinema dünyasının en iyi yönetmenleri arasında gösteriliyor. Filmlerindeki insani olguları acımasız bir sertlikte veren yönetmenin yaptığı her film sinema tarihinin kült eserleri arasına girmiştir.2010 yılında 5 dalda Oscar’a aday olan Black Swan filmiyle Aronofsky de en iyi yönetmen dalında aday olmuştu.

Dünya çapında büyük başarı kazanan filmin gişe hasılatı 328 milyon dolardı. 30’un üzerinde ödülün sahibi olan Aronofsky şu an baş rollerinde Russell Crowe, Jennifer Connelly, Emma Watson ve Anthony Hopkins gibi isimlerin yer aldığı ve Nuh'un Gemisinin hikayesinin işlendiği NOAH filmi üzerinde çalışıyor. İzlanda’da çekimleri devam eden filmin 2014’te gösterime girmesi bekleniyor.

Tasarım dünyasının dahilerini 22-23 Şubat 2013 tarihlerinde Hilton Convention Center’da ağırlayan alldesign’ın
diğer konuşmacıları arasında ünlü Mad Men dizisine ilham verdiği söylenen ve tasarımları MOMA’da sergilenen ikonik reklamcı, sanat yönetmeni, yazar, tasarımcı George Lois ve ona konuşmasının bir bölümünde eşlik eden Serdar Erener; ünlü mimar Ron Arad; Batman ve Hamlet gibi showların sahne tasarımcısı , Jay-Z, Rihanna, Kanye West, Lady Gaga, Lenny Kravitz, Muse, Pet Shop Boys, Take That ve Mika gibi ünlü şarkıcı ve grupların konser sahnelerinin ve 2012 Londra Olimpiyat Oyunların Kapanış Törenleri’nin tasarımcısı Es Devlin;Rolling Stones, David Byrne, Lou Reed gibi isimlere yaptığı albüm kapaklarıyla efsaneleşmiş , grafik tasarımın rock star’ı olarak gösterilen , 2 Grammy Ödüllü Stefan Sagmeister; Titanic, Italian Job, Spiderman 2 ve 3, Prometheus, Mamma Mia, Sliding Doors, Marley & Me, Talented Mr Ripley gibi sayısız Hollywood filminin makyaj tasarımını yapan ve Titanic filmindeki makyajlarıyla Oscar ve Bafta’ya aday olan ünlü makyaj tasarımcısı Tina Earnshaw; Buddha Bar restoran, kulüp ve müzik derlemelerinin yaratıcısı olan Fransız DJ/müzisyen Claude Challe gibi yabancı isimler ve önemli Türk konuşmacılar yer alıyor.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: