ÜNLÜ YÖNETMENLER BAKAN'LA GÖRÜŞTÜ

Temel İçgüdü filminin yönetmeni Paul Verhoeven ile Rambo ve Terminator filmlerinin yapımcısı Mario Kassar, Kanuni Sultan Süleyman’ın hayatını filme çekecek.

Magazin

ÜNLÜ YÖNETMENLER BAKAN'LA GÖRÜŞTÜ Hollywood'un iki ünlü isminin bu kararı almasında Kültür Bakanı Ertuğrul Günay ile görüşmeleri etkili oldu. Bakan Günay, kendisini ziyaret eden Verhoeven ve Kassar'a Kanuni'nin trajik bir yaşamı olduğunu, 'dünya imparatoru'nun Hürrem Sultan'a aşkından dolayı çocuklarını öldürdüğünü anlattı.

Verhoeven ve Kassar, Kanuni'nin filmini çekme konusunu daha önce de kendi aralarında ciddi olarak görüştüklerini belirterek, konuyu Türkiye'de çekilen yabancı yapımlardan alınan vergiye getirdi. Bakan Günay, konunun Maliye Bakanlığı boyutu da olduğunu hatırlatarak, yeni yasama yılı açıldığında yani 2009 öncesinde bunu parlamentodan çıkaracaklarını ve bu konuda kararlı olduklarını söyledi.

Temel İçgüdü, Total Recall ve Robocop filmlerinin dünyaca ünlü yönetmeni Paul Verhoeven ile Rambo, Terminator ve Total Recall adlı filmlere imza atan yapımcı Mario Kassar, çekmeyi planladıkları iki film projesini görüşmek üzere Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ı ziyaret etti. Bakan Günay, Kanuni'nin Hürrem Sultan'a aşkını ve ilginç hayatını anlattı. Verhoeven ve Kassar da yapımcılardan yüksek vergi alındığı için doğal plato olan Türkiye'nin tercih edilmediğini aktardı.

KANUNİ Sultan Süleyman'ın çok ilginç ve dramatik bir yaşamı olduğunu anlatan Bakan Günay, Osmanlı'nın en şaşaalı döneminde dünyaya hükmeden Kanuni'nin bir kadına (Hürrem Sultan) olan aşkından dolayı çocuklarını öldürdüğünü söyledi. Hollywood'un iki önemli ismi, Kanuni filmi konusunu çok ciddi olarak aralarında konuştuklarını ifade etti. Ünlü yönetmen ve yapımcı, vergi indirimi geldikten sonra projeye başlayabileceklerini kaydederek, "Bir sultanın hükümdar olduğu 30 yılını alırsanız onunla film yapamazsınız. O insanın en ilginç 5 yılını alıp çekerseniz ciddi sonuç alırsınız" diye konuştu.
Akşam
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: