ÜNLÜLER ÇOCUKLARINI SS'LI YAPTIRDI

Şimşek’in 4 aylık oğlu işe girdi, Deniz Pulaş'ın kızı Özcan Deniz'in çırağı oldu

Magazin

ÜNLÜLER ÇOCUKLARINI SS'LI YAPTIRDI Yeni Sosyal Güvenlik Yasa Tasarısı çıkmadan önce çocuklarının eski yasadan faydalanarak erken emekli olmasını isteyen ünlüler, büyük bir koşuşturmaca yaşadı. Ünlülerin bazılarının ise yeni yasadan haberi olmadığı için duyunca çok hayıflandı. Hangi ünlü çocuğunu işe soktu, hangisi geç kaldı. İşte onlardan bazıları:

Sema Şimşek: Oğlum Rüzgar'ı 10 gün önce SSK'lı yaptırdım. Çocuğumun geleceğini tabi ki düşüneceğim. Türkiye'de her şey güzel olursa ilerida bunun faydasını görür. Benim çocuğum neden 8 yıl kaybetsinki . Bunu duyar duymaz araştırdık. Tanıdığım cast ajanslarını aradım ama onlar 'olmuyor' dediler. Çok üzüldüm.

O sırada Burak'a da bebekle birlikte reklam teklifi gelince bunu lehimize çevirdik. Bebeğim benim gibi Başak Gürsoy ajansa kayıtlı. Biz de bu durumdan faydalanıp çocuğumuzu SSK'lı yaptık. İnsanların maddi durumu ne olursa olsun bunu herkes yapmalı. Çünkü hayatın kime ne getireceği hiç belli olmaz. 3 aylık bebeğim 10 günlük sigortalı. SSK'sını şimdiden ödemeyi düşünüyorum. Kendi çalışma durumuna geldiği zaman kendi istediği kadarını öder böylelikle maaşı yüksek olur. Yarın ne olacağımız belli değil. En zenginler SSK ödemiyorlar mı onlarda ödüyorlar. İkinci çocuğum için üzülüyorum.

Kayahan: Kızım Aslı Gönül ile birlikte bir reklamda oynadık. O reklam sayesinde SSK'lı oldu.

Deniz Pulaş: Çocuğumu Grup Organizasyon'un konser organizasyonları bölümüne bağladık. Özcan Deniz'in çırağı olarak çalışıyor görünüyor. (gülüyor) SSK için başvurumuzu iki gün önce internet üzerinden yaptık. Bu sayede kızım daha erken emekli olacak. Ben 20 yıldır çalışıyorum. Ama ihmallerim yüzünden ancak 2000 yılında Bağ-kur'lu olabildim. Çocuğumun bu konuda daha avantajlı olmasını istiyorum. Kızım Nehir şu anda 4,5 yaşında. Onun primlerini ihmal etmeden ödeyeceğim.

Cem Özer: Osman Nejat annesinin dizisinde bir bölüm oynadıktan sonra SSK'lı oldu. Oğlumun eski yasadan faydalanıp erken yaşta emekli olacağını bilmek güzel.

Selin Toktay: Bunlarla eşim ilgileniyor gerçekten yapılıp yapılmadığını bilmiyorum

Neşe Erberk: Bunu anlamlı bulmadığım için yaptırmadım. Ülkemizde her yıl kanunlar değişiyor. SSK işlemini bu kadar küçük yaşta başlatmayı anlamlı bulmadım.

Ebru Şallı: Son gün olduğu için yetiştiremedik. Aslında çok mantıklı bir şey.

Pınar Aylin: Bunu araştırdım. Bakan 'suni bir şişme var, kontrol edip bazılarını iptal edeceğiz " demiş. Böyle bir şeyi formaliteden değil etik çerçevede yapılması taraftarıyım.

Özlem Yıldız: Son gün olduğunu duyunca Sinan'ı aradım. Böyle bir şey yaptırmayı çocuğunun geleceğin garanti altına almayı kim istemez. Ama biz araştırdık SSK'sı olan çocuğun reklamlarda oynaması gerekiyormuş. Eğer oynamıyorsa cezası varmış.

Ufuk Yıldırım: Hiç haberimiz olmadı. Dün son günmüş. Haberim olsaydı hemen yaptırırdım. Bu benim çocuğuma çok faydalı olacaktı.

Sibel Can: Kaçırdığımız için çok üzüldük. Gerçekten gerekli bir şeydi. Ama çocuklarıma özel sigortalarını yaptırdım.

Gülben Ergen: Yaptırmadım.

Leyla Kömürcü: Bilseydim kesin yaptırırdım. Ama bugün öğrendim. Kim istemez çocuğunun erken emekli olmasını. Ama biliyorum ki benim çocuğum çok zengin olacak ve SSK'ya gereksinim duymayacak.

ÇOCUĞUNU SSK'LI YAPTIRAN ÜNLÜLERİN AVANTAJLARI

1- Yaş Avantajı: Kız çocuğu 65 yerine 58, erkek çocuğu da 65 yerine 60 yaşında emekli olabilecek.

2- Emekli Aylığı Avantajı: Hem kız hem de erkeklere, 10 puan fazla aylık bağlanacak. Örneğin 25 yıl çalışıp prim ödeyene, yüzde 50 yerine yüzde 60 aylık bağlanacak.

3- Prim Gün Sayısı Avantajı: Hem kız hem de erkek çocuk, yıllar sonra 7.200 gün yerine 7.000 gün prim ödeyerek emekli olabilecekler.

4- Emeklilik Sonrası Çalışma Avantajı: Hem kız hem de erkekler, ileride emekli olduğunda, aylığı kesilmeden, destek primi ödeyerek çalışabilecek.
Vatan
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: