ÜNLÜLER HANGİ TEHLİKEYLE KARŞI KARŞIYA?

Twitter'da çok takipçisi olan ünlüler için yeni bir gelir kapısı doğdu! Çeşitli markalarla anlaşan ünlüler, attıkları tweet'lerle para kazanmaya başladı.

Magazin

ÜNLÜLER HANGİ TEHLİKEYLE KARŞI KARŞIYA? Reklamın televizyon, radyo ve basılı medyayla sınırlı kalmadığı çağımızda, ünlüler gündem yaratma güçlerini artık sosyal ağlarda da kullanıyor. Dünyaca ünlü birçok uluslararası marka da, ünlü isimlerin hayranlarına başta Twitter olmak üzere bu ağlarla ulaşıyor. Ünlülerin, sosyal ağ hesaplarını reklam mecrası olarak kullanma trendi Türkiye'ye de geldi.

ÜNLÜLER CİDDİ BİR TEHLİKEYLE KARŞI KARŞIYA

Hürriyet gazetesi yazarı Şükrü Kızılot da, ünlülerin yeni gelir kapısını değerlendirdi. Bilinçsiz ünlülerin bu konuda başının derde girebileceğini belirten Kızılot, "Twitter zenginlerini" şöyle uyardı:
"Ünlü isimler ciddi bir tehlikeyle karşı karşıya. Muhtemelen bu gelirlerini beyan etmelerini gerektiğini bilmiyorlar ya da 'maliye bunu nasıl tespit edecek' diye düşünüyor olabilirler. Oysa maliyenin yapacağı küçük bir incelemede, parayı elden alsalar da tüm ödemeler ortaya çıkar. Bu nedenle sosyal medyadan gelir elde eden ünlüler büyük vergi cezalarıyla karşılaşmak istemiyorlarsa gelirlerini beyan etsinler. "
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: