ÜNLÜLER HAYVANLAR İÇİN KAFESE GİRDİ!

Süperstar Ajda Pekkan tel bir kafesin içinde mahsun mahsun bakıyor, şarkıcı Rojin bir köşeye sinmiş yatıyor, yönetmen Mustafa Altıoklar ise kafesi yırtıp kaçmaya çalışıyor... Bu ünlüler kafesin içinde ne mi yapıyor?

Magazin

ÜNLÜLER HAYVANLAR İÇİN KAFESE GİRDİ! Sahipsiz, korunmaya muhtaç hayvanlara dikkat çekmeye çalışıyor. Çünkü İstanbul'da sokağa atılmış ya da kaybolmuş yaklaşık 10 bin kedi ve köpek; yemek, ev ve şefkat arıyor. Özellikle kış ayları onlar için çok daha zor geçiyor...

BARINAK İÇİN HARCANACAK

Sahipsiz Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği (SHKD), Çift Geyik Karaca ile el ele vererek 'Kırmızı Kulübe' projesini hayata geçirdi. TCC İletişim danışmanlığında gerçekleşen projeye en büyük destek ise ünlülerden geldi.

Ajda Pekkan, Cemal Hünal, Göksel, Ekin Türkmen, Mustafa Altıoklar, Erdil Yaşaroğlu, Rojin, Gripin'in solisti Birol Namoğlu, Murat Dalkılıç ve Ayşe Özyılmazel, 'Kırmızı Kulübe' projesi ile 'Yaşam her canlının hakkıdır!' demek için ünlü fotoğrafçı Mehmet Turgut'a poz verdi.

Ünlüleri telden bir kafes içinde gösteren fotoğraflardan bir takvim yapılacak ve bu takvimin satışından elde edilecek gelir, İstanbul Kemerburgaz'da bulunan hayvan barınağı için harcanacak. Çift Geyik Karaca'nın bir klasik haline gelen kırmızı süveterlerinin bundan sonraki satışından elde edilecek gelir de projeye aktarılacak.

Konsepti ünlü fotoğrafçı Mehmet Turgut'a ait olan fotoğraf çekiminde objektif karşısına geçen ünlüler, insanların hayvanlar üzerindeki terörüne dikkat çekmeyi amaçlıyor.

Bunlarda ilginizi çekebilir: