ÜNLÜLERE HOCASINDAN NOT!

53 yıllık tiyatrocu Engin Cezzar yetiştirdiği öğrencileri Özgü Namal, Naz Elmas, Özge Özberk, Şevket Çoruh ve Tülin Özen'i 'Orada Neler Oluyor'da değerlendirdi. 'Seçtiğim öğrencilerin hep güzel ve yakışıklı olmasına dikkat ettim. Nitekim de öyle çıktılar' diyen Engin Cezzar, 45 yıllık eşi Gülriz Sururi'yi de 'eşek arısına' benzeterek 'Birimiz olmasa diğerimizin tadı olmaz dedi. İşte, Cezzar'ın eşi ve öğrencileriyle ilgili değerlendirmeleri.

Magazin

ÜNLÜLERE HOCASINDAN NOT! İKİ KEZ EVLENİP BOŞANDIĞI GÜLRİZ SURURİ

Engin Cezzar 2 kez evlenip boşandığı Gülriz Sururi ile olan aşkını anlattı. Engin Cezzar 'Eskiden benim için gümüş köstek takardı/hafif şehla bakardı/yaktı mı kalpten yakardı' derlerdi. Gençken çok hayranım vardı. Ama ben bir tek Gülriz'e aşık oldum. Onu ilk Beyoğlu'nda gördüm. Kocaman gözleri, incecik beli, dünya güzeli bacakları ile eşek arısına benziyordu. Hala da onu 'eşek arım' diye severim. Biz tahinle pekmez, saleple tarçın gibiyiz.

NAZ ELMAS

Özcan Deniz ile çevirdiği 'Haziran Geccesi' yüzünden biraz değişti. O zaman öğrenciydi, öyle bir şöhret oldu ki, daha alt yapısını doldurmadan yıldız haline geldi. Sanatsal bir geçmişi, hayat felsefesi de yoktu. Hızlı çıktı ve hızlı indi. Keşke şöhret onu sonra bulabilseydi ve Naz onu kaldırabilseydi, kaldıramadı.

ÖZGÜ NAMAL

İnce ve narin vücuduna hiç yakışmayan bir ses tonu vardır. Gecceden kalma assolistler gibi kısık konuşur. Star olacağını hiç tahmin etmezdim. O ışığı onda görmemiştim. Beni şaşırttı.

ÖZGE ÖZBERK

O gözlerine vuruldum. Hala da Özge'nin gözlerinin içine bakmayı çok severim. Gözleriyle oynar o. Öyle bakar ki bir adamı bayıltabilir.

TÜLİN ÖZEN

Gözleri Atatürk gibi derin ve deli bakar. Beni derinden etkiler. Tülin'in tiyatro dışında bir şey yapamaz diye düşündüm. Ama Altın Portakal'ı aldı. Beni acayip şaşırttı. Bunların arasında gerçek star o olacak.

ŞEVKET ÇORUH

Bana geldiğinde artık ünlüydü. Öğrettiklerimizi biraz küçümserdi. 'Ben zaten oldum, bunları öğrenmeme gerek yok' diye bir tavrı vardı. Pek öğretmen-öğrenci ilişkimiz olamadı.

Bunlarda ilginizi çekebilir: