ÜNLÜLERİN DİYET SIRALARI

Zayıflıklarını ve formalarını korumak için ünlüler düzenli olarak uzmanlar kontrolünde çeşitli diyetler uyguluyorlar.

Magazin

ÜNLÜLERİN DİYET SIRALARI Macrobiotik diyet: Madonna, düşük kalorili yüksek lifli besinlere dayanan vejeteryan bir diyet uyguluyor. Bu diyet sırasında ana besin kaynağı soya.

5 faktör diyeti: Eva Mendes yuvarlık hatlı vücudunu formda tutmak için yediklerine çok dikkat ediyor. 6 gün boyunca 5 öğün sağlıklı yemek yiyor ve haftada bir gün canı ne isterse onu yiyor. 5 öğün yediği günlerde 25'şer dakika olmak üzere gün içinde 5 set egzersiz yapıyor.

21 gün detoks: Kate Moss ve Cate Blanchett gibi ünlüler yıl içinde dönem dönem toksin diyeti uyguluyorlar. 21 gün boyunca glüten, buğday, şeker, kırmızı et, kafein, alkol ve sigara gibi toksin içeren besinler kesinlikle kullanmıyorlar. Düşük enerjili, şekeri ve tuzu azaltılmış yiyecekler sayesinde vücutlarını toksinlerden arındırıp aynı zamanda kilo verebiliyorlar.

Yüzde diyeti: Brad Pitt'in tercih ettiği bu diyette besinleri belli yüzdelere göre tüketebiliyorsunuz. Gün içinde % 40 karbonhidrat, %30 protein, %30 yağ tüketmeniz gerekiyor. Bu diyette en çok taze meyve ve sebze tüketimi öneriliyor.

Hampton diyeti: Sarah Jessica Parker kan şekeri seviyesini düzenlemek için dengeli oranda karbonhidrat ve protein tüketerek doğal glisemik seviyesini dengede tutmayı başarıyor. Bu diyetin gizli silahı Avustralya fındık yağıdır. Dünyadaki en sağlıklı yağlardan olan fındık yağı aynı zamanda Atkins diyetinde de kullanılıyor.

Çiğ gıda diyeti: Demi Moore yaşına rağmen güzelliğini spora ve yediklerine borçlu. Ne tüketirseniz tüketin çiğ tüketin. Bol taze meyve suyu içebilir ve ekmek tüketebilirsiniz. Öğünlerinize düşük miktarda esmer pirinç karıştırabilirsiniz.

Mama diyeti: Hollywood ünlülerinin spor hocası olan Tracy Anderson yeni bir diyet geliştirdi. Jennifer Aniston'ın tercih ettiği bu diyette gün boyunca 14 küçük porsiyon püre yapılmış yemek yeniliyor. Bu diyeti yapmadan önceki gece mutlaka sağlıklı ve gerçek porsiyonda bir akşam yemeği yemeniz gerekiyor.

Kan grubuna göre diyet: Miranda Kerr ve Cheryl Cole kan gruplarına uygun diyeti tercih ederek zayıflıklarını koruyorlar. A grubu kişiler eti azaltıp sebze diyetlerini tercih etmeliler. B grubundaki kişiler ise kırmızı etten uzak durup ananas, soya ve yeşil sebzelere ağırlık vermeliler. 0 grubundaki kişiler ise bol bol et yiyip egzersiz yapabilirler.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: